Vestuvės.lt
Mūsų namai
Aromatingi žolelių maišeliai (2)

Neretai susiduriame su „gyva problema“ – mažais, bet daug žalos padarančiais padarais — kandimis. Ar kita, kiek mažesne problema — kartais spintoje atsiranda blogas kvapas. Abi problemas galima išspręsti, jei vasarai baigianist ar ankstyvą rudenį pasirūpinsite mažomis kvepiančiomis smulkmenomis.

Prisirinkite miškuose ir pievose gausiai augančių aromatinių augalų. Labai tinka rinkti kvapniuosius čiobrelius, liepžiedžius, ramunėles, pakalnutes, žemuoges, avietes, kadagio, šakeles, našlaičių, rožių žiedlapius. Tinka ir melisos, pelyno ar šaltmėtės lapeliai. Teisingai išdžiovinti, jie išlaiko savo aromatines savybes ir puikiai tinka minėtoms problemoms spręsti — supilstyti į drobinius maišelius ir sukaišioti spintoje tarp drabužių, jie ne tik skaniai kvepės, bet ir išbaidys kandis.

Žoleles galima supilstyti tiesiog į skepetas ir, surišus į gniužulėlius, išdėlioti lentynose, tačiau daug gražiau ir tvarkingiau bus pasiūti nedidelius maišelius. Tai visai paprasta, tereikia iš audinio iškirpti du vienodo dydžio ir formos gabalėlius ir sudėjus juos, apsiūti kraštus, paliekant tik nedidelį plyšelį džiovintiems žalumynams sudėti ir, po to, kai augalai jau bus sukimšti, užsiūti tą plyšelį rankomis. O jei maišelį pasiūsite įmantresnės, įdomesnės formos, pvz., širdelės ar rombo formos ir papuošite derančios spalvos atlasine juostele, galite jį (prikimštą skaniausiai kvepiančių žolelių) dovanoti — tai bus nebrangi, bet labai miela ir praktiška dovana!

Stipriomis aromatinėmis savybėmis pasižymi citrusinių vaisių žievelės, ypač citrinos ir apelsino, todėl, suvalgę vaisius, neskubėkite išmesti žievės, išdžiovinkite ją ir naudokite (ji taip pat labai tinka paskaninti daugelį pyragų, kitų kepinių). Stipriai ir gana ilgai kvepia gvazdikėliai. Jei susmaigstysite gvazdikėlius į prinokusio apelsino žievę, turėsite puikiausią „aromatizatorių“, kuris kvepės stipriau ir ilgiau nei maišeliai su žolelėmis (tačiau maišelius patogiau naudoti).

Į jau minėtus maišelius su žolelėmis labai tinka įpilti ir kai kurių prieskonių, pvz., imbiero arba cinamono, taip pat galima „paskaninti“ kvapą vanile ar kokoso drožlėmis… Ir iš jūsų spintos tiesiog išnyks kandys ir blogas kvapas. Beje, maišelį kitą galite „slėpti“ ir patalynės dėžėje, tada patalai dvelks pievų ir miškų aromatais.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (2)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.