Vestuvės.lt
Mūsų namai
Buityje — dviese? (8)

Kai pažvelgiu į mamų kartos moteris, suskausta širdį: jos ir valgį gamina, ir namus tvarko, ir skalbia, ir visada laimingos bei patenkintos, besišypsančios — bent jau tokias jas kasdien tikisi matyti vyrai, kurie, deja, dažniausiai negamina valgio, netvarko namų, o apie skalbimą nė girdėti nenori…
Ką daryti, kad toks likimas neištiktų kiekvienos „naujos” žmonos? Kitaip tariant, ką reikėtų daryti ir ko nedaryti, kad buityje judu būtumėte dviese?

Pradėkite nuo pat pradžių. Tikiu, kad tuomet, kai santykiai vos užsimezgę, norisi padaryti įspūdį, lepinti savo „laimikį” puikiais valgiais ir išskirtiniu, beveik motinišku dėmesiu. Tačiau būkite protinga, nepersistenkite — prie gero greitai priprantama. Stebėkite mylimąjį: atkreipkite dėmesį į tai, ar jis bent kartą pasisiūlys po puikios vakarienės padėti išplauti indus, ar, žinodamas, kad ketinate gaminti ypatingus pietus, pasidomės, ar negalėtų atvežti kokių nors produktų ir pan. Taip pat pasistenkite iškvosti, kiek labai juo vis dar rūpinasi mama — galbūt jis niekada nėra išplovęs netgi kojinių? Įvertinkite, ar esate pasiryžusi užimti mamos vietą ir visą likusį gyvenimą visų buities darbų imtis viena? Turbūt ne, net jei iš pradžių išrinktasis atrodo tiesiog pasakų princas, tas įspūdis netruks išgaruoti, jei tuo metu, kai jis maloniai leis laiką bare su draugais, o Jūs virsite sriubą ir šveisite vonią.

Pradėjote gyventi kartu? Nepulkite visko daryti viena. Tegul brangusis suvokia, kad bendra buitis yra bendra. Pačiai pradžiai galite susigalvoti tarsi grafiką, pvz., kambarius tvarkykite pakaitomis arba sutarkite, kad šiukšles vieną savaitę nešate Jūs, o kitą — jis. Jei manote, kad sudarinėti „grafiką” kvaila, tada geriau tiesiog sutarti, kad vakarienės ruošimas priklauso tam, kuris anksčiau grįžta, o tas, kuris nuolat grįžta vėliau, gamins ir pietus, ir vakarienę savaitgaliais. Indus taip pat plaukite pakaitomis.

Stengiatės darbus pasidalinti, bet vyrui tai nė motais? Imkitės moteriškų gudrybių. Tik nekelkite triukšmingų scenų. Moters ašaros retai išsprendžia problemas, ypač, jei tai atsitinka dažnokai. Stenkitės viską spręsti diplomatiškai. Pvz., jei pabodo vienai nuolat būti namų virėja, kuriam laikui tiesiog nustokite gaminti valgį. Žinoma, alkanas vyras tiesiog pasius, neradęs įprasto maisto davinio, tačiau nepasiduokite provokacijoms ir jokiu būdu nekelkite tono, priešingai, labai ramiai paaiškinkite, kad labai jį myli, tačiau norėtumėte, kad ir jis Jus mylėtų taip labai, kaip Jūs jį ir bent porą kartų per savaitę pagamintų vakarienę. Pabrėžkite, kad nesitikite nieko tokio, ko pati jam nesuteiki. Ši gudrybė tinka ir kitoms kasdienės buities sritims, kaip namų tvarkyme — apsišarvokite geležine kantrybe ir kurį laiką tiesiog nerankiokite jo išmėtytų laikraščių ar kojinių, valyti visur besikaupiančių dulkių klodus. Kai nebus kur kojos pastatyti, jis suvoks, kad darote didžiulį darbą ir jei jo nedarytumėte, būtų nekas, tačiau juk neprivalote to daryti viena, ko, beje, ir neketinate daryti!

Šimtmečiais patikrintas būdas — kai nori priversti žmogų daryti tai, kas patinka tau, privalai jam už tai atsimokėti, darydamas tai, kas patinka jam. Išmok šią taisyklę. Tapkite miela ir lipšni, pasistenkite jam tinkamai padėkoti už visas jo pastangas padėti tau. Parodykite, kad tai vertinate, pamaloninkite jį lovoje, o ryte lyg tarp kitko užsiminkite, kad visada norėtum, kad judviem būtų ypač gera, tačiau dažniausiai labai nuvargsti, darydama tuos visus įgrisusius buities darbus ir jau nieko nebenori, o jei jis dažniau tave pavaduotų…

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (8)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.