Vestuvės.lt
Mūsų namai
Papuošk namus (0)

Kiekviena moteris siekia, kad jos namai būtų kuo jaukesni. Samdome dizainerius, perkame įvairiausias smulkmenas — vazeles, servetėles, kilimėlius… Vasarą jaukumą sukurti lengviau — kai kambariai paskendę vaiskioje saulės šviesoje, viskas tarsi įgyja kitą spalvą, be to, namus galima puošti šviežiomis gėlėmis ir žalumynais, tačiau kai rudenį dangus apniunka, jaukumo trūkumas, rodos, tiesiog tvyro ore. Tuomet reikėtų prisiminti džiovintus augalus — skoningos jų kompozicijos gali papuošti namus iki tol, kol vėl ant stalo statysime vazas su ką tik nuskintom gėlėm. Tačiau ne visos mokame juos tinkamai džiovinti.

Džiovinkite augalus gerai vėdinamoje patalpoje, kur nėra tiesioginių saulės spindulių — saulė blukina spalvą. Tam puikiai tinka palėpė ar sandėliukas.

Augalus, kurių žiedai ar gražūs lapai yra stiebo viršūnėje, suriškite po kelis ir džiovinkite apverstus, „žemyn galva“. Jei manote, kad išdžiūvę lapai bus negražūs, arba jei jie yra labai smulkūs, palikite tik stiebus, o lapus nuskabykite dar prieš džiovinant. Tą patį reikėtų padaryti ir su spygliais, jei džiovinsite rožes, usnis, karšulį ir kt. Rožes reikėtų „padžiauti“, kol dar nepradėjo byrėti žiedlapiai, nes jie vis tiek išbyrės po to, kai išdžius. Pamatėte, kad rožė nulenkė žiedą, tačiau dar nemeta žiedlapių, nemeskite jos į šiukšliadėžę, o tiesiog pakabinkite ją žemyn žiedu, prieš tai nukarpę lapus ir spyglius.

Sausoms puokštėms galima paruošti net tokias gėles kaip ramunės, gerberos ar tulpės. Jas reikėtų džiovinti smėlyje arba perlite. Įpilkite į kartoninę dėžutę sluoksnelį iki 40°C įkaitinto smėlio (jį pakaitinti galima paprasčiausiame emaliuotame dubenyje ant viryklės) ir ant jo atsargiai žemyn galva padėkite gėlę ir užpilkite žiedą smėliu taip, kad liktų kyšoti tik stiebeliai. Karts nuo karto pajudinkite žiedą. Kai išdžius stiebeliai, išdžiūvę turėtų būti ir žiedai. Po to dar kurį laiką galite palaikyti gėles, pakabintas.

Kompozicijoms labai tinka laukiniai ir dekoratyviniai sausažiedžiai augalai. Džiovinimui juos reikia skinti tik pražydusius. Tada skinti reikėtų šlamutę, sausiukes, katpėdėles. Perlinę guboją ir plačialapį bei sparnuotąjį kermėkus reikėtų skinti tuomet, kai pražysta dauguma žiedų. Kai kuriuos augalus geriau skinti tik kai jie visiškai pražįsta, kaip antai kraujažolę, kietį, česnakų žiedus ir kt.

Varpinius augalus skinkite prieš žydėjimą: ir rugius, ir kviečius, ir avižas, taip pat nendres, gegutės ašarėles, dirses, karčiuotąjį miežį, ašuotes, šerytes. Prieš pražįstant skinti reikėtų ir švendres bei zundas. Linus, aguonas, čiužutes, nakvišas ir skėtinius žolynus skiname, kai tik pradeda bręsti vaisiai ir sėklos.

Labai gražiai atrodo ir džiovintos uogos. Puikiai tinka džiovinti gudobelės ar šermukšnio šakeles su jau paraudusiom, bet dar nepernokiusiom uogom. Galima sudžiovinti ir keletą raudonųjų serbentų arba šaltalankių šakelių.

Kai turėsi gražių, gerai išdžiovintų augalų, galėsi kurti puikiausias sausų gėlių kompozicijas. Čia jau viskas priklauso nuo tavęs. Gėles gali derinti taip, kaip tau patinka: ir spalvą, ir formą, ir detales… Gali rinktis įdomų pagrindą ir priedus: įdomias šakas, šaknis, žieves, akmenis, įdomios formos indus, kriaukles ir pan. Ji gali būti pakabinama arba pastatoma, arba sukaišiota į kokį minkštą daiktą — tai tavo fantazijos laisvė. Kita vertus, reikėtų pagalvoti apie tai, jog puokštė turėtų derėti su kambario interjeru, vyraujančiomis spalvomis, kitomis dekorinėmis detalėmis.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
   

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.