Vestuvės.lt
Psichologija
Ar tai tavo žmogus? Koks jis? (1)

 Kas lemia tai, kad vienos santuokos amžinos lyg akmuo, o kitos išyra netrukus, vos po keleto metų — didelė paslaptis, kurią įminus, nebeliktų skyrybų… Kita vertus, negalima teigti, kad neįmanoma iš anksto atspėti, kad kai kurių žmonių sąjungos – vargu įmanomos, o sudarytos netrunka iširti.

Viskas priklauso nuo žmonių gebėjimo žavėtis partnerio privalumais ir atleisti jo trūkumus. Lengviau atleisti ir toleruoti tas ydas, kurios yra būdingos pačiam žmogui, todėl svarbų vaidmenį vaidina žmogaus temperamentas, kuris yra paveldimas, ir neteisinga manyti, kad sutuoktinį ilgainiui galima pakeisti. Žmonės nesikeičia taip paprastai, geriau dar prieš vedybas apsispręsti, ar sugebėsite toleruoti partnerio trūkumus. Jeigu sugebėsite suprasti kito žmogaus savybes, net gi tas, kurios jums nepriimtinos, kitaip tariant, mokėsite mylėti žmogų tokį, koks jis yra, nekritikuodamas ir nesistengdamas perauklėti, jis pasitikės jumis ir taps jums artimas bei atviras.

Tad, prieš susituokiant, turite būti tikri, kad norite būti su tuo žmogumi, nes tas savybių rinkinys, kuris jam būdingas, yra jums priimtinas. Todėl ypač svarbu žinoti, koks yra jūsų partnerio temperamentas.

Paprastai skiriami keturi pagrindiniai temperamento tipai: SANGVINIKAS, CHOLERIKAS, MELANCHOLIKAS ir FLEGMATIKAS.

Sangvinikui būdingas spontaniškumas: jis pirma pasako, o tik paskui galvoja, todėl bendraujant su sangviniku, reikėtų mokėti neįsižeisti dėl smulkmenų. Jis plepys, bet linksmas, mėgsta pramogauti, yra didelis naujovių entuziastas, tačiau jo susižavėjimai tomis naujovėmis netrunka išblėsti. Dažnai jie pasižymi atsakomybės trūkumu, nes linkę vėluoti ar net pamiršti susitikimus. Sangvinikai linkę nuolat ieškoti nuotykių ir yra gana nepastovūs, tačiau jausmingi ir nepakenčia nuobodulio.

Cholerikams būdingas polinkis vadovauti, nes turi tam reikalingų savybių: yra ryžtingi, siekiantys tikslo iki galo. Jie dažnai galvoja galintys viską aplink organizuoti ir tvarkyti, be to, mano visada esą teisūs. Bendrauti su cholerikais išties nėra paprasta. Tam reikalinga ypatinga tolerancija bei gebėjimas atleisti pykčio protrūkius, nes supykęs cholerikas šūkauja, kas tik šauna į galvą, dažnai net skaudžius dalykus. Todėl labai svarbu mokėti tarsi negirdėti to, ką jis šaukia, mat praėjus pykčio priepuoliui, tikėtina, jis net neatsimins, ką sakė, mokėti į tokią aršią jo diskusijos formą reaguoti ramiai.

Jeigu ketinate savo gyvenimą susieti su melancholiku, turite žinoti, kad su šiais žmonėmis reikia bendrauti itin atsargiai, jie labai jautrūs ir net maža smulkmena gali sugadinti jiems nuotaiką. Melancholikai linkę į pedantizmą, jie tvarkos gerbėjai, todėl turėsit susitaikyti su tuo, kad viskas turėtų būti daroma pagal išankstinį planą, be netikėtų improvizacijų. Melancholikai labai lojalūs ir ištikimi, tačiau patys yra įtarūs ir reiklūs. Bendraujant su tokio tipo žmogumi, reikėtų išmokti prisitaikyti prie besikeičiančių jo nuotaikų ir mokėti nuolat jį paskatinti, rodant dėmesį ir meilę, nes patys jie yra gana neryžtingi.

Flegmatikui reikėtų sugebėti atleisti tai, kad jis nemoka entuziastingai džiūgauti jūsų pasiekimais ar sumanymais. Reikėtų išmokti tokį žmogų nuolat pastūmėti kokiai nors veiklai, nes patys flegmatikai dažnai pritrūksta stimulo ir visada laukia iki paskutinės minutės. Tačiau įvertinkite tai, kad flegmatikai paprastai pasižymi reta tolerancija ir kantrybe, kuri santykiuose dažnai esti neįkainojamos vertės.

Tiesa, grynojo tipo temperamentu pasižyminčių žmonių pasitaiko retai, dažniausiai jiems būdingas tam tikras tipų mišinys, tačiau tam tikras tendencijas, bendraujant su žmogumi ilgėliau, įmanoma pastebėti, jas išanalizuoti ir nuspręsti, ar galėsite su tuo žmogumi praleisti visą likusį gyvenimą. Kita vertus, turite suprasti, kad net labai laimingos poros kartais vaidijasi — tai normalu. Nenormalu, kai žmonės gyvena kartu, tačiau dienų dienas neištaria vienas kitam nei žodžio…

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (1)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.