Vestuvės.lt
Psichologija
Ar vyras ir moteris gali būti tik draugais? (9)

Draugystė yra nuostabūs santykiai, kurie svarbūs jau ankstyvoje vaikystėje ir išlieka svarbūs visą gyvenimą. Suaugus šie santykiai tarp skirtingų lyčių gali būti platoniški arba romantiški. Šiais laikais, kai vyrai ir moteris bendrauja tarpusavyje aktyviai ne tik darbe, bet ir kitose veiklose, ypač tampa aktualus klausimas: „ar moteris ir vyras gali būti tik draugais“. Ilgą laiką buvo manyta, kad tarp vyro ir moters gali būti tik romantiški santykiai.

Įdomu pažiūrėti kaip skiriasi draugystė tarp tos pačios lyties draugų ir tarp skirtingos lyties. Daugelis autorių pastebi, kad moterys ir vyrai skirtingai supranta draugystę, kalbant apie bendravimą tarp tos pačios lyties. Moterys draugystę apibūdina vidinėmis psichologinėmis kategorijomis, linkusios emociškai atsiverti, jų draugystė yra intymesnė, o vyrai į draugystę žiūri kaip į kontraktą. Taigi, ar vyras ir moteris gali būti tik draugais, jei taip skirtingai supranta draugiškus santykius. Draugystė artimesnė tarp tos pačios lyties draugų. Moterys sulaukia paramos iš draugių daugiau nei iš draugų, o vyrai daugiau iš draugių nei iš draugų.

Klabant apie draugystę tarp skirtingų lyčių reikia atskirti platoniškus ir romantiškus santykius. Platoniški santykiai tarp skirtingų lyčių yra neromantiški, nešeiminiai. Neromantiški dar nereiškia, kad čia nėra meilės, seksualinio potraukio ir aistros, bet šie jausmai yra labiau kontroliuojami, nei romantiškuose santykiuose.

Romantiškuose santykiuose abi pusės sutaria neužmegzti kitų romantiškų santykių. Draugaujant, partneriai gali draugauti su kitais ar užmegzti romantiškus santykius. Antra, draugystėje nėra aistros.

Yra nusistovėjusi nuomonė, kad santykiai tarp vyro ir moters turi būti romantiški. Daugelis mano, kad už skirtingų lyčių draugystės slypi seksualiniai ketinimai, ar bent juos puoselėja viena pusė, dažniausiai vyrai.

Seksualinis elgesys dažniausiai yra labai reikšmingas įvairiuose moters ir vyro santykiuose, pvz., santuokoje, romantiškuose santykiuose, tai pagerina santykių kokybę. Platoniškoje meilėje nėra seksualinės veiklos. Be to, tokia veikla svarbi visiems asmenims. Draugiškuose santykiuose tarp skirtingų lyčių dažniausiai nėra seksualinės veiklos, bet gali būti seksualinis potraukis. Seksualumas gali išardyti draugystę tarp skirtingų lyčių. Atliktas tyrimas rodo, kad 62 proc. vyrų ir 60 proc. moterų jautė seksualinį potraukį savo draugui. Dažnai toks potraukis sukelia problemų.

Kartais draugystė tarp skirtingų lyčių gali pereiti į romantiškus santykius. Tai priklauso nuo seksualinio potraukio lygio. Romantiški santykiai, kurie prasideda nuo draugystės gali atrodyti stabilesni.

Taigi draugystė tarp vyro ir moters bus platoniška priklauso tik nuo jų pačių. Draugystėje daug svarbiau bendri interesai, pasitikėjimas vienas kitu, o ne lytis.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (9)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.