Vestuvės.lt
Psichologija
Kodėl jis nesako „aš myliu tave“? (4)

Kartais būna labai sunku ištarti: „Aš tave myliu“. Tie žodžiai atrodo magiški, gal todėl bijome juos sakyti? O gal nesame tikri, kad tuos žodžius kitas žmogus supras? O gal tie žodžiai atrodo pernelyg įpareigojantys? Prisipažinti meilėje ypač sunku vyrams. Nors ir labai laukiame tų trijų stebuklingų žodžių, jie nepasako, ką jaučia. Vyrams nepatinka kalbėti apie meilę. Jie nežino, ką sakyti, jaučiasi pažeidžiami. Žinoma, vyrai myli, tačiau jausmus išreiškia veiksmais.

KODĖL JIS NESAKO „AŠ TAVE MYLIU“

Abejoja. Jis kažką jaučia, bet nežino ką. Tiesiog vyrams sunku įvardinti savo jausmus.

Nežino, ką moteris nori tuo pasakyti. Bendraujant moterims svarbu keistis jausmais, mintimis, o vyrams svarbiausia — tikslas. Vyras galvoja: „Aš myliu tave“, bet koks šio posakio tikslas, kas pasikeis, kai tai pasakysiu? Jis paprasčiausiai nežino.

Lūkuriuoja svarbaus momento. Vyrai nėra „užprogramuoti šeimai“. Jiems labiausiai rūpi darbas, automobiliai, namas, tik po to... moteris.

Jam tai neatrodo vyriška. Apie 1970 m. kino filmuose buvo galima dažnai išgirsti šią mielą frazę, kuri versdavo moterų širdis smarkiau plakti, bet vėliau atėjo atoslūgis. Todėl šiais laikais tijų žodžių frazę retai išgirsi ir ji, atrodo, išėjo iš mados. Jei vyras jau yra su moterimi, tai jam atrodo, kad neverta aušinti burnos. Juk ir taip viskas aišku.

JIS SAKO: „AŠ TAVE MYLIU“

Iš tikrųjų šie trys žodžiai kai kuriems vyrams yra milžiniškas žingsnis. Taip yra todėl, kad tai reiškia žymiai daugiau nei paprasto jausmo išraiška. Kai kuriems tai tartum įsipareigojimas visam gyvenimui, kitiems — pavojus.
„Kai prisipažįstu meilėje jaučiuosi lyg paimčiau savo gyvenimą ir atiduočiau jai. Tai baugina. Aš iš tikrųjų turiu ja pasitikėti ir žinoti, kad ji neišmes mano meilės į šiukšlių kibirą“. Šiuo atveju labai ryški baimė būti atstumtam. Atstūmimas daugeliui vyrų yra skausmingas, o žodžiai „Aš tave myliu“ gali būti lyg skatinimas jį įskaudinti. Daugelis vyrų, prieš išdrįsdami pasakyti šiuos žodžius, turi labiau pasitikėti moters jausmais.
Kitiems žodžiai „Aš tave myliu“ reiškia: „Aš siūlau įsipareigojimą. Aš ketinu gyventi dėl tavęs ir stengtis, kad tavo gyvenimas būtų geras“.
Dauguma vyrų meilę išreiškia veiksmais, taigi šie žodžiai yra būsimų veiksmų pažadas. Vyrai jaučia, kad patys žodžiai yra lyg pažadas, o jeigu pažadą sulaužys — nukentės. O jie nori tesėti duotą žodį.

Siūlo meilės jausmų ir prisirišimo simbolius
Tie, kuriems sunku ištarti žodžius „Aš tave myliu“, parodo tai simboliais — dovanomis. Yra įvairiausių dovanų, kurias jums gali padovanoti vyras. Akivaizdžios — tos, kurios įvyniotos į dovanų popierių. Jie gali vaišinti saldainiais, dovanoti gėlių, rašyti mielus laiškelius. Tačiau yra dovanuų, kurių moteris gali nepastebėti arba nesuprasti. Pvz., kai kurie vyrai, skirdami jums laiko, aju dovanoja jums dovaną. Kai jie praleidžia daugiau laiko su jumis ir mažiau su draugais, būtent taip jie pasako, kad myli jus. Jie renkasi buvimą su jumis. O gal partneris paremia jus tada, kai jums sunku, padaro už jus nemalonius darbus, eina į jums svarbius susitikimus... Tai tas pats. Jis jus myli.

Fizinis meilės parodymas
Laikymasis už rankų, seksas gali reikšti bet ką — ir meilę, ir prisirišimą. Iš tikrųjų, daugelis vyrų gali lengviausiai išreikšti savo jausmus mylėdamiesi. Fizinis artumas ištirpdo barjerus. Seksas, kuri reiškia meilę, yra dvasingas. Primityvusis reiškia visai ką kita ir su meile nėra susijęs. Kaip tai atskirti? Kiekviena moteris tai jaučia. Vyro meilę jūs tiesiog jausite intuityviai: matysite tai iš jo akių, rankų, iš to, kaip jus apkabina. Kai vyras yra atviras ir rūpestingas sekso metu, jis išreiškia ne ką kita, o meilę. Kai mylimasi nenorom arba nesimylima visai, tampa aišku, kad trūksta emocijų arba bręsta konfliktas. Seksas tiksliai parodo, kas vyksta jūsų gyvenime.

Meilės išraiškų yra daug — tai ne vien žodžiai. Daugelis meilės signalų lieka nepastebėti, nepajausti dėl to, jog paprasčiausiai prie jų priprantame arba tampame per daug užimti, kad sustotume ir pastebėtume.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (4)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.