Vestuvės.lt
Psichologija
Kodėl vyrai palieka moteris? (23)

Kodėl vyrai palieka moteris? Klausimas, senas kaip pasaulis, kamuoja dailiąją lytį ir neduoda ramiai sudėti bluosto. Atrodė, viskas buvo geriau nei gerai, tačiau… Jis mane paliko! Dažnai moteriai būna šokas vien nuo minties, kad ją gali tiesiog mesti. Ji negali patikėti, kad tas, kuris buvo pats puikiausias, šitaip padarė... Tačiau negalima pulti kaltinti stipriąją lytį kietaširdiškumu ir galutinai nurašyti. Juk vyrai tikrai be priežasties taip nesielgia.

Vyras signalus moteriai, kad ji jam pradeda nusibosti, pradeda siųsti kur kas anksčiau, nei paskelbia ultimatumą. Ir moteris, kuri nors šiek tiek išmano vyrų psichologiją, tai iškart pastebi. Vyras gali netiesiogiai parodyti, kad jam pabodo monotoniškas bendravimas, santykių rutina. Moteriai tereikėtų laiku „sugauti" tuos vyro siunčiamus signalus ir tinkamai į juos reaguoti. Savo šaltumą vyrai išreiškia ne tokiu nuoširdžiu bendravimu, dėmesio stoka. Ir moterys tai iškart pastebi, nes yra jautresnės. „Kas jam nutiko? Kur ta aistra ir polėkis, kuriuo džiaugėmės abu? Kodėl jis toks apatiškas, nors anksčiau ėjo iš proto dėl manęs?" Moteris negali susitaikyti su mintimi, kad vyras nėra toks jausmingas ir romantiškas, kaip kadaise. Jai sunku suvokti, kad laikas dulkėmis apneša net stipriausius santykius, kuriems ugnelės. Kad prigesęs aistros židinys vėl suliepsnotų, vyras turėtų pastebėti moters žavesį, naują rūbą, papuošalą. Juk vyrai myli akimis, o moterys — ausimis. Ir ši taisyklė, papildyta „į širdį — per skrandį", turėtų tapti receptu, padėsiančiu atgaivinti pašlijusius santykius. Tačiau kartais būna ir kitų priežasčių, dėl kurių vyrai tampa ne tokie aktyvūs. Tai gali būti rūpesčiai darbe, slepiama liga, o gal — kita moteris. Visais šiais atvejais vyras neskirs tiek dėmesio savo anksčiau mylėtai moteriai. Ir tokiu atveju nereikėtų pradėti panikuoti. Tiesiog ramiai priimti tą faktą, kad rūpesčiai nesvetimi ir jos džentelmenui. Ir, žinoma, padėti juos išspręsti. Tai padėtų išsaugoti ir santykius, ir mylimą žmogų.

Vyrai yra ypatingi — jie niekada savo noru nepripažins pralaimėjimo. Arba to, kad jis jau nebe toks stiprus kaip anksčiau, kad jam ne pirmą kartą nepasisekė lovoje. Viena dažniausių vyrų neištikimybės priežasčių ir yra lovos nesėkmės. Nepasisekus pirmą, antrą kartą, vyrai pradeda ieškoti kitų partnerių, užuot bandę kalbėtis su savo žmona. Ir visiškai neįvertina to faktoriaus, kad jiems jau nebe 19, o gerokai virš 30. Tad nieko stebėtino, kad ir jaunesnės partnerės nepadeda išspręsti problemų, o santykiai dar labiau komplikuojasi. Ir čia protinga moteris gali puikiai išnaudoti situaciją ir vyrą „atvesti į protą".

Svarbiausia, kad tokiu atveju moteris nepradėtų drastiškais veiksmais „gelbėti" padėties. Tai tik dar labiau viską apsunkintų, o vyrą galutinai atbaidytų nuo „tos raganos". Vyras, palikęs šeimą dėl kitos moters, yra graužiamas sąžinės balso, tačiau galutinio sprendimo daugeliu atveju jis dar nebūna padaręs. Jam svarbi aplinkinių, kolegų nuomonė, kuri dažniausiai yra neigiama („Kodėl palikai šeimą, vaikus? Ką galvoji — juk tau jau virš 40, o elgiesi kaip paikas jaunuolis?"). Ir, žinoma, vyras nejučia pradeda galvoti, kad jis tapo vienkartinio susižavėjimo auka, kuri, jei greitai neatsitokės, gali sugriauti iki tol buvusį stabilų gyvenimą. Ir būtent ta moteris, kuri sugebės vyrą patraukti į savo pusę supratingumu ir atlaidumu, pelnys jo pagarbą ir meilę. Dažniausia po tokių „pasilakstymų" vyrai labai susigėsta ir, jei tik juos žmonos atgal priima, taip nebesielgia. Nes puikiai suvokia, kad žmona, nors ir gera būdama, antro šanso neduos (bent jau todėl, kad tai būtų nepagarba jai pačiai).

Taigi belieka pasakyti, kad tiek vyrai, tiek moterys dažnai klysta, ir reikia būti atlaidesnėms abiems pusėms. Atlaidesnėms ir pastabesnėms — taip būtų užkirstas kelias neištikimybei ir tarpusavio santykių rutinai. Dažniau įsiklausykite, ką sako Jūsų antroji pusė, ir jis tikrai nelėks ieškoti nuotykių. Nuoširdus tarpusavio bendravimas gali padėti išspręsti daugelį problemų.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (23)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.