Vestuvės.lt
Psichologija
Laimingos meilės formulė (5)

Pamėginkime ją surasti, įminti, patarti vieni kitiems... O gal atsakymas glūdi kažkur anapus?..

Kaip pasirinkti gyvenimo draugą

Sakoma, kad širdžiai neįsakysi, kad meilė — tai stichija ir kad tas, kuris to nesupranta, apskritai nieko gyvenime nenutuokia. Bet galbūt galima širdį padaryti truputį protingesnę, racionalesnę.
Dar mūsų protėviai įžvelgė dvi meilės rūšis: meilę pasiaukojamą ir meilę erotinę. Pirmuoju atveju mylintis žmogus labiau susirūpinęs ne savo, o partnerio laime, iš visų jėgų stengiasi palengvinti jo gyvenimą ir suteiki kuo daugiau šilumos, džiaugsmo.
Erotine meile mylintis žmogus pirmiausia orientuojasi į savo paties jausmus ir išgyvenimus: „Aš be tavęs negaliu gyventi, aš be tavęs pražūsiu“, — šie žodžiai iš jo lūpų nuskamba gana nuoširdžiai, bet itin akcentuojamas savasis „aš“.
Ir net gerieji mylinčio egoisto darbai daugiausia yra diktuojami troškimo deramai atrodyti aplinkinių akyse.

PAVYZDYS. Žmona mezga vyrui megztinį, o atėjusi į svečius be perstojo apie tai pasakoja visiems tiesiog prašyte prašydama komplimentų sau: „Kokia ji rūpestinga! Kokia darbštuolė!“ Arba vyras, kalbėdamas apie žmonos ligą, nuodugniai visiems pasakoja, kaip ją slaugo, kiek pinigų išleidžia ir jėgų iššvaisto — „Koks jis kilnus! Kiek jis turi gerumo!“ — štai ką nori išgirsti mūsų herojus iš aplinkinių.

Įsižiūrėkite ir įsiklausykite į savo išrinktąjį — tikrai jos (jo) elgesys ir žmonių vertinimai padės suprasti, koks santykių tipas jai (jam) artimesnis ir ko iš jos (jo) galima tikėtis šeimyniniame gyvenime.

Pakviesk draugą į kalnus!

Kaip dar galima pažinti žmogų? Psichologai tam naudoja specialią metodiką, vadinamą homeostatine. Pamėginkite ir jūs imtis kokių nors partnerio išbandymo būdų: šokių, turistinio žygio.
Valsas, tango arba rokenrolas reikalauja iš partnerių tarpusavio supratimo be žodžių, suderintų judesių, gebėjimo tuo pat metu būti ir vadovaujančiuoju, ir vadovaujamuoju. Čia reikalingas pasitikėjimas ir tikėjimas partneriu. Juk nuo to ir mūsų pačių veiksmai taps tikslesni. Poriniai šokiai — senas būdas išbandyti žmonių psichologinį suderinamumą. Kalbama, kad daugelyje Rumunijos kaimų jaunuoliai nevesdinami iki tol, kol visi giminaičiai įsitikina, kad jie gali darniai kartu šokti.
Nenorite šokti? Ką gi — išsirenkite į žygį. Vienas mano pažįstamas papasakojo savo vedybų istoriją. „Po skyrybų ilgai negalėjau atsipeikėti ir daviau sau žodį niekada antrąkart nevesti. Tačiau vienatvė — liūdnas dalykas... Per anglų kalbos kursus susipažinau su gražia moterimi. Santykiai pamažu rutuliojosi. Atėjo metas kažką nuspręsti. Tada pasiūliau jai išsiruošti į žygį po Neringą, pėsčiomis. Buvo ruduo. Nukeliavome daugybę kilometrų, šalome palapinėse, kūrėme laužą, mokėmės žvejoti. Žodžiu, atsisakėme civilizacijos paslaugų. Draugė, miesto lepūnėlė, visą tą laiką neverkšleno ir nesiskundė. Jau Neringoje nusprendžiau pajodinėti ir žirgas numetė mane ant žemės. Stiprokai susižeidžiau šonkaulį, bet koks judesys kėlė didžiulį skausmą. Draugė vos neapalpo iš išgąsčio, tačiau švelniai mane slaugė. Sugrįžęs iš žygio aš neabejojau — šalia manęs patikimas, geras ir labai mielas draugas. Vedžiau.“

Nepaisant matematinių apskaičiavimų 

Beje, kad ir kiek žmogus tikrintų savo būsimąjį, rizika pamilti „ne tą“ visada išlieka.
Reikėtų prisiminti, kad žmogus, be perstojo klausinėjantis aplinkinių ir savęs — vesti ar nevesti, tekėti ar netekėti, mylėti ar nemylėti — galiausiai gali atsidurti legendinio Buridano asilo vietoje (asilas nudvėsė iš bado: būdamas tarp dviejų šieno kupetų nežinojo, iš kurios ėsti). Nestatykite savęs į tokią keblią padėtį. Garbės žodis, verta surizikuoti. Aišku, geriau nedrumsčiama vienatvė negu bedžiaugsmė partnerystė, bet užtat laimingos vedybos —

www.nuo-iki.lt

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (5)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.