Vestuvės.lt
Šeimos planavimas
7 neteisingos priežastys, dėl kurių galbūt nori kūdikio (9)

Kiekviena moteris ir mergina anksčiau ar vėliau pajunta nenumaldomą norą turėti kūdikį. Biologija? Nebūtinai. Kartais noras turėti kūdikį kyla ir dėl psichologinių priežasčių. Jų nematyti. Jas neigi. Bet — gal jos yra? Taigi, devyni GAL: devynis kartus pamatuok, dešimtą — rėžk.

1. Gal tau trūksta šilumos? Meilės? Nori kažką myluoti, sūpuoti priglausti… Vaikas — ne išeitis. Gimus kūdikiui, apgaubsi jį meile ir švelnumu. Dievinsi jį. iš pradžių jausies laiminga. Reikalinga. Tačiau rizikuoji jį išlepinti. Vaikas gali tapti tavo gyvenimo tikslu ir esme, ir su amžiumi kils vis daugiau problemų. Vaikas išaugs, tu liksi viena. Ir matysi, kad gyvenimas eina į pabaigą, o kažkas ne taip…

2. Gal tave slegia įsipareigojimai — mokslai, darbas, ir manai, kad gimęs vaikas leis atsipūsti nuo darbų? Tai akimirkos silpnumas. Vaikas nėra patogus daiktas, skirtas tavo reikmėms. Tai ne patogus fotelis, kuriame gali atsisėsti, kurį gali perstumti į naują vietą ir kurio bet kada gali atsikratyti. Jei bijai atsakomybės ir triūso — luktelk. Ieškok kito sprendimo.

3. Manai, kad vaikas sutvirtins yrančią šeimą? Jei jauti, kad šeima yra, gal tikiesi, kad atsiradęs antras vaikas ją sutvirtins? Giliai širdyje viliesi, kad pastojus viskas bus taip, kaip anksčiau? Deja, gyvenimas nestovi vietoj, ir gali skaudžiai nusivilti. Šeima gali išlikti, tačiau ne sutvirtėti. Geriausiu atveju išliks šeimyninės pareigos, kurias jausite savo vaikams. Ar to nori?

4. Gal nori susituokti? Jūs nevedę, mylite vienas kitą, gal būt kartu gyvenate, bet jauti, kad tau kažko trūksta. To auksinio žiedelio ant bevardžio piršto. Gal todėl, kad visos aplink jį turi. Bet jis tam nepasirengęs. Kūdikis gali nuvesti jus prie altoriaus, tačiau ar tau tikrai jo reikia?

5. Gal nori kūdikio nuo vyro, kuris nebus tavo? Myli svetimą vyrą? Svajoji turėti mažą jo kopiją? Pasikabink paveikslą. Vaikas nėra kažkieno atspindys, kompensacija. Negalima mylėti jame jį pradėjusio žmogaus. Be to, yra tik labai nedidelė tikimybė, kad jis bus panašus į Tau brangų žmogų.

6. Gal nori atkeršyti vyrui? Pyksti ant vyro. Žinai, kad jis nenori vaikų. O tu gal ir norėtum… Ir kažkur giliai krebžda mintis apie dvigubą malonumą — kūdikį ir kerštą vyrui. Absurdiška ir nepadoru.

7. Gal nori sau ir kitiems kažką įrodyti? Kažkas sakė, kad tu negalėtum turėti vaiko? Kad esi neatsakinga, kad tau tik vėjai galvoje. Kad visos draugės už tave pareigingesnės, atsakingesnės ir geresnės. Netiesa, ir tu gali tai įrodyti. Būti tokia, kaip visos. Taip, gali. Bet gal vietoj kūdikio įsigyk šunelį? Ir įsiklausyk į tai, ką sako žmonės — gal būt tikrai gyveni ne taip…

8. Gal mėgsti žaisti su lėlėmis? Kad ir kaip būtų liūdna, kai kurios būsimos mamos nori kūdikio — lėlės, su kuria galėtų žaisti. Rengti, prausti, maitinti. Sūpuoti, nešioti, myluoti. Nusipirk Baby Born Zapf Creation. Po kiek laiko galėsi padovanoti jį kaimynų mergaitei.

9. Gal bijai vienatvės? Visos draugės aplink jau turi vaikų. Visos tavo amžiaus moteriškės jau stumdo vežimėlius, vedasi už rankučių, o akyse — pasididžiavimas. O tu? Kaip tu? Metai bėga, tu neturi nieko, o kas, jei ir neturėsi?

Visos šios priežastys neteisingos, bet mums nesvetimos. Jos žmogiškos. Ir jei pajutai, kad galbūt jauti kažką panašaus — nenusimink. Svarbiausia — neieškoti ir vardinti neteisingas priežastis, o jaustis pakankamai stipria, kad jas nugalėti. Žinoti, ko nori ir kodėl nori. Ir išleisti į pasaulį naują gyvybę, naują Žmogų, jaučiant pilną atsakomybę — ne dėl egoistinių priežasčių.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (9)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.