Vestuvės.lt
Šeimos planavimas
Ankstyvieji nėštumo požymiai: ar tikrai laukiesi? (13)

Planuoji pastoti ar tiesiog susiklosčiusios aplinkybės leidžia pagalvoti apie gal būt užsimezgusią gyvybę… Neramu. Kaip suvokti tai, ko dar negali nustatyti nei ginekologas, nei naminis nėštumo testas? Jei gerai pažįsti savo organizmą ir jo reakcijas, pastebėk atidžiau, kas su tavimi vyksta.

Ankstyvieji nėštumo požymiai pasireiškia labai individualiai. Vienos gali pajausti užsimezgusią gyvybę jau pirmąją savaitę po įvykio, kitos - apvaisintai kiaušialąstei jau įsitvirtinus gimdos sienelėje. Trečios ramiai gyvena iki užsitęsusių mėnesinių datos, o ir sužinojusios apie nėštumą, ir toliau nejaučia jokių varginančių nėštumo požymių. Ketvirtos, labai norinčios (arba labai bijančios) pastoti, gali atsekti tokius simptomus, kilusius visai dėl kitokių priežasčių.

Ankstyvųjų nėštumo požymių priežastys
Pilvuko dar nesimato, augantis kūdikis nespaudžia vidaus organų :) Visa tai bus, tačiau dar ne dabar. Šiuo metu moters organizme vyksta įvairūs hormonų pokyčiai, kas ir sukelia toliau išvardintus simptomus.

  • Padidėjusios krūtys. Krūtys lengvai padidėja, užčiuopiamai sustandėja ir tampa labai jautrios. Kitos priežastys: artėja menstruacijos.

 

  • Dažnas šlapinimasis. Dvigubai dažniau norisi į tualetą. Taip gali būti. Vis tie hormonai... Kitos priežastys: šlapimo pūslės uždegimas. Alus.

 

  • Pykinimas. Nei iš šio, nei iš to stringa skrandis. Pykinti gali nepavalgius iš ryto, užuodus kokį nors kvapą, nuo tam tikro netgi anksčiau mėgto maisto, nuo rūkymo. Kitos priežastys: kažką negero suvalgėte.

 

  • Galvos svaigimas. Silpna, svaigsta galva, lengvai trūksta oro. Kitos priežastys: žemas spaudimas, mažakraujystė, išsekimas.

 

  • Mityba. Staiga atsirandantis žvėriškas alkis, noras pastoviai ką nors krimsnoti. Kyla ypatingi pageidavimai: norisi kažko rūgštaus, saldaus, neįprasto (nebūtinai tradiciniai rauginti agurkai). Kitos priežastys:  problemos darbe ar asmeniniame gyvenime. Vitaminų ar mineralų trūkumas organizme.

 

  • Nervingumas. Viskas aplink erzina, esi pasiutusiai pikta, nuotaikos svyruoja, bet kas gali privesti iki ašarų. Kitos priežastys: nusilpusi nervų sistema. Magnio trūkumas. Priešmenstruacinis sindromas.

 

  • Miegas. Jautiesi tarsi pakąsta šalnos. Greit pavargstt, esi nedarbinga, mieguista. Rodos, miegotum ir miegotum. Kitos priežastys: pervargimas. Išsekimas. Depresija.

Pabaigai:
Tikriausiai pastebėjote: kiekvienas iš išvardintų požymių gali kilti dėl visai kitokių priežasčių. Taigi, visi šie išvardinti (ir eilė kitų) simptomai visai nebūtinai rodo užsimezgusį nėštumą. Jį patvirtins tik užtrukusios menstruacijos ir akušeris - ginekologas…

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (13)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.