Vestuvės.lt
Šeimos planavimas
Ar mylėtis besilaukiant? (8)

Šis klausimas neramina daugelį būsimų mamų ir tėčių. Egzistuoja legenda, kad tuo metu moterys vyrams mažiau patrauklios, tačiau iš tiesų savo partnerės mažiau geidžia tik maždaug 15 proc. vyrų. Daugelis vyrų tiesiog negali atsispirti seksualiai suapvalėjusioms savo moterims...

Seksualinė revoliucija pakeitė požiūrį ne tik į seksą apskritai, bet ir intymų bendravimą besilaukiant kūdikio. Dabar vis dažniau atmetami įvairūs prietarai. Mokslas apibūdina nėštumą kaip natūralią būseną, todėl natūralu, kad ir seksui dega žalia šviesa…

Kita vertus, graikų tyrinėtojai stebėjo neišnešiotus kūdikius, turėdami tikslą nustatyti, kas galėjo nulemti pernelyg ankstyvą gimimą. Šalia tokių priežasčių kaip stresas, buvo minimi ir tėvų lytiniai santykiai. Specialistai įrodė esant ryšį tarp lytinių santykių paskutinėmis savaitėmis ir neišnešiotumo rizikos. Be to, kūdikiai, kurių tėvai nevengė mylėtis nėštumo metu, dažnai gimsta per mažo svorio, o tai gali nulemti jų sveikatos sutrikimus ateityje. Galbūt todėl paskutinėmis nėštumo savaitėmis mylėtis trokšta kur kas mažiau: beveik 75 proc. vyrų ir maždaug 65 proc. moterų nurodo, jog tuomet jų seksualinis apetitas sumažėjo. Taip yra todėl, kad tuomet vyrams ima atrodyti, jog moterys tampa labai pažeidžiamos, kai nešioja kūdikį. Moterys irgi tampa atsargesnės, ima labiau save saugoti, lovoje taip pat.

Mylėtis, ar nesimylėti? — Turite nuspręsti patys. Juk jei pora išlaiko intymumą nėštumo metu, jausmai tampa dar stipresni, tačiau, kaip minėta, egzistuoja pagreitėjusio gimimo tikimybė. Kartais tai kaip tik gali būti sprendimas: kai kurios poros pasimyli tam, kad paskatintų užtrukusį kūdikį greičiau išvysti dienos šviesą.

Visada verta pasitarti su gydytoju. Ypač, jei nėštumas sunkus, su komplikacijomis. Kita vertus, visada verta paklausyti bendros patirties, kuri teigia, jog paskutinėmis nėštumo savaitėmis vis tik reikėtų susilaikyti.

Svarbiausia, išlaikyti gerus tarpusavio santykius, artumą, emocinė pusiausvyrą. Stenkitės suteikti viena skitam malonumo kitais būdais: bučiuokite vienas kitą, glėbesčiuokitės, lieskite vienas kitą, parodykite vienas kitam, kad vis dar labai geidžiate vienas kito, tiesiog esat linkę susilaikyti dėl kūdikėlio sveikatos.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (8)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.