Vestuvės.lt
Šeimos planavimas
Ar teisiškai mes būtume traktuojami kaip šeima? (1)

Sveiki,

norėjau pasiteirauti, ar teisiškai mes būtume traktuojami kaip šeima, imant dabar paskola butui, jei vestuves planuojame kovo mėnesi?

Dėkoju,
Egle

Lietuvos respublikos civilinis kodeksas nustato, kad civilinės metrikacijos įstaiga, įregistravusi santuoką, išduoda santuokos liudijimą, kuris yra santuokos įrodymas.

Sudarę santuoką sutuoktiniai sukuria šeimos santykius kaip bendro gyvenimo pagrindą, nes santuokos tikslas ir padarinys yra šeimos santykių sukūrimas. Šie santykiai sudaro santuokos pagrindą ir šeimos esmę. Taigi galima teigti, kad galioja prezumpcija, jog šeimos santykiai susiklosto tik sudarius santuoką, o tai reiškia, kad teisiškai kaip šeimas Jūs būsite traktuojami tik po santuokos sudarymo.

Jūsų situacijoje manyčiau, kad paskolą būstui galėtų paimti vienas iš Jūsų arba po lygią sumą kiekvienas asmeniškai ir sudarytumėte iki vedybinę sutartį, kurioje numatytumėte šio buto ( taip pat ir kito turto ) teisinį režimą. Buto atžvilgiu galėtumėte nustatyti, kad jis Jums priklauso bendrąja jungtine nuosavybe, o įmokos bus mokamos iš bendrų lėšų.

Arba galite nustatyti, kad butas priklauso Jums bendrosios dalinės nuosavybės teise (pvz. kiekvienam po ½ arba kitokia proporcija). Kokį turto teisinį režimą pasirinksite priklauso nuo Jūsų abiejų susitarimo ir žinoma įstatymo normų.

Žydrūnė Stuglytė
Teisės konsultantė

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (1)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.