Vestuvės.lt
Šeimos planavimas
Būsimai mamytei: berniukas ar mergaitė? (2)

Dažna būsimoji mamytė laužo galvą, kas gi bus taip laukiamas mažylis - berniukas ar mergaitė. Ir anaiptol ne kiekviena žino, kad įmanoma suplanuoti, kad naujagimis būtų – pagal norą: berniukas arba mergaitė. Žemiau pateikiamas vaiko lyties planavimo metodas, taikomas, planuojant moteriškosios lyties kūdikį, efektyvus maždaug 60%, o vyriškosios – net 90%.

Šis metodas pasiteisins tik tuo atveju, jei moteris, planuojanti turėti kūdikį, tiksliai žino savo menstruacijų ciklą. Ypač svarbu nustatyti, kada įvyksta ovuliacija - kai subrendęs kiaušinėlis išsilaisvina iš kiaušidės ir gali būti apvaisintas. Šis periodas trunka maždaug 24 – 48 valandas, kartais net keturias dienas.

Kaip žinia, vaiko lytį lemia tai, koks spermatozoidas apvaisins kiaušialąstę,kurioje yra X chromosoma. Jei pirmasis ją pasiektų spermatozoidas, turintis X chromosomą, gims mergaitė, o jei Y – susilauksite berniuko. Spermatozoidai su chromosoma Y būna judresni ir lengvesni, tačiau deja,greičiau žūsta, todėl jei svajojate susilaukti sūnaus, apvaisinimas turėtų įvykti tuoj po ovuliacijos, kuomet yra didžiausia tikimybė, kad kiaušinėlį pasieks vyriškieji – judriausieji ir greičiausieji spermatozoidai. Svarbu atkreipi dėmesį į maistą, valgykite kuo daugiau produktų, turinčių natrio ir kalio ar tiesiog nuspirkite natrio ir kalio piliulių vaistinėje.

Moteriški spermatozoidai lėtesni, ne tokie judrūs, tačiau ilgiau išlieka gyvybingi, todėl,jei geidžiate pagimdyti mergaitę, pasistenkite, kad apvaisinimas įvyktų keletą dienų prieš ovuliaciją. Tada didesnė tikimybė,kad kiaušinėlis bus apvaisintas patvaresniais “mergaitiškais” spermatozoidais su chromosoma X. Planuojant pradėti mergaitę, svarbu, kad Jūsų organizmui netrūktų magnio ir kalcio, todėl patartina vartoti kuo daugiau baltyminio maisto, įvairių pieno produktų, sojos, paukštienos ir kt.

Toks “gamtinis” būdas suplanuoti vaiko lytį, be abejo, negali būti absoliučiai patikimas, gamtą ne visada taip paprasta “apgauti”, jei lemta pagimdyti tris mūrus ąžuolus ir nei vienos liepužės… Labai svarbi yra vyro ir ypač moters bendra fizinė ir psichinė sveikata. Jeigu moteris labai jaudinasi ir nuolat patiria stresą, ovuliacija gali įvykti greičiau, tada, kaip minėta, daugiau šansų, kad kiaušinėlis bus apvaisintas judrių ir greitų vyriškos giminės spermatozoidų.

Jeigu svajojate pagimdyti dvynius, bus kiek sudėtingiau. Daug šansų susilaukti dviejų palikuonių iš karto yra toms moterims, kurių giminės moteriškojoj linijoj tokių “kazusų” jau yra buvę, taip pat jei kūdikis pradedamas, moteriai neseniai nustojus vartoti harmonines kontraceptines piliules.

Kita vertus, argi svarbu, du ar trys, berniukai ar mergaitės, svarbiausia, kad Jūsų! Kūdikio gimimas – svarbus ir džiaugsmingas įvykis, galintis turėti ypač svarbią reikšmę šeimos tvirtybei ir sutuoktinių santykiams.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (2)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.