Vestuvės.lt
Šeimos planavimas
Jaunos šeimos problemos (4)

Šeima yra svarbi visuomenės struktūros dalis. Žmonės tuokiasi dėl įvairių motyvų, pavyzdžiui, dėl baimės likti vienam, to iš mūsų laukia visuomenė ir šeima, iš meilės. Prieš žengiant šį žingsnį, svarbu išsiaiškinti kokie yra tikrieji santuokos sudarymo motyvai. Nors manome, kad tuokiames iš meilės reikia suvokti kokia tai meilė. Sudarius santuoką reikia atsižvelgti į daugelį dalykų norint, kad ji išliktu. Taigi aptarsiu pagrindines jaunos šeimosproblemas.

Jausmų intensyvumo pasikeitimas. Meilė gali būti suprantama įvairiai. Tikroji meilė gali būti supainiota su įsimylėjimu. Įsimylėjimas - staigus, stiprus sujaudinimas, kuris greitai išsenka. Jei santuoka sukuriama esant įsimylėjimui, ji patiria daug sunkumų. Tikrai meilei, pagal Blood, svarbu trys komponentai: seksualinis potraukis, draugystė ir rūpestis vienas kitu. Turi būti visi šie komponentai, kitaip jauna šeima gali patirti daug sunkumų ir net iširti.

Kaukių nusimetimas. Sutuoktiniai po kurio laiko parodo savo tikruosius veidus. Šeimyninei darnai svarbu ikivedybinis bendravimas. Santuoka darnesnė, jei ikivedybinis bendravimas ilgesnis, bet ne per ilgas iki 1,5 metų. Bendraujant atsiskleidžia charakterių nesutapimas, interesų skirtumai, vertybės. Jei tarp žmonių yra dideli skirtumai ir tai jiems trukdo, jie išsiskiria dar nesudarę santuokos.

Santykiai su tėvų šeimomis. Svarbu išlaikyti atstumą su tėvais, apibrėžti savo naujos šeimos ribas. Jauna šeima turi būti finansiškai nepriklausoma nuo tėvų. Pastovi materialinė parama jaunai šeimai gali tapti aktyviu tėvų įsikišimo į jaunų sutuoktinių tarpusavio santykius prielaida.

Vaidmenų nesuderinamumas. Sutuoktinai kiekvienas sau priskiria tamtikrą vaidmenį remdamiesi savo patirtimi, elgesio pavyzdžiais, stebėtais tėvų šeimoje. Pavyzdžiui, mano tėvis gamino valgyti šeimai, tai ir mano vyras turi gaminti.

Šeima yra sistema, kuri turi atlikti tam tikras užduotis. Abiejų partnerių vaidmenys turi susiderinti. Jei vienas neatlieka kokios funkcijos, tai turi kompensuoti kitas. Paprastai į vaidmenis žiūrima pagal lytį. Suskirstom ką turi atlikti vyras, o ką moteris. Kiekvienas žmogus tai supranta skirtingai, tai priklauso nuo šeimos, visuomenės stereotipų. Sudarant santuoką reikia aptarti ir pasiskirstyti pareigomis pagal kiekvieno polinkius ir galimybes.

Žinoma tai nėra vienintelės jaunos šeimos problemos ir žinoma nėra vieno recepto, kuris padėtų sukurti tobulą šeimą, bet tai kai kurios žinios padeda išvengti nesusipratimų ir ginčų šeimoje.

Diana

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (4)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.