Vestuvės.lt
Šeimos planavimas
Ką turėtų žinoti moteris, ateity norinti turėti vaikų (6)

Artimiausioje ateity neplanuoji turėti vaikų? Nesvarbu. Gyvenk šiandien taip, kad neturėtum problemų rytoj. Tai visai nesunku...

 • Kas 6 mėnesius lankykis pas ginekologą. Geriau pas tą patį, bet jei gydytojo kompetencija pradėjai abejoti ar netenkina jo skiriami tyrimai, drįsk gydytoją keisti.
   
 • Mylėkis su tuo pačiu vyru. Tavo ir jo mikroflora "susidraugavo" ir nebelieka pavojaus gauti infekciją. Tačiau jei susirgai moteriškų organų uždegimu, neskubėk vyro kaltinti neištikimybe. Užsikrėsti galėjai ir pirtyje ar viešajame tualete.
   
 • Nesušalk kojų. Į kojų sušalimą tuoj pat atsiliepia lytiniai organai, jei jie yra tavo silpnoji vieta. Ypač jei organizme tyliai tūno kokia nors infekcija. Jokia gėda dažniau mūvėti vilnones kojines ar į batus įsitiesti šiltus padukus.
   
 • Per mėnesines jokio sekso ir sporto. Atsidalijusios gimdos gleivinės ląstelės sportuojant ir mylintis tarsi įstumiamos atgali į gimdą. Taip plinta baisi moterų liga - endometriozė. Daug moterų yra nevaisingos būtent dėl šios ligos.
   
 • Kuo dažniau per mėnesines keisk tamponus. Kai tamponas makštyje, joje susidaro puikiausia terpė bakterijoms veistis. Tamponai dirgina makštį, jos sienelės parausta, kraujagyslės išsiplečia ir tampa atviri vartai infekcijai.
   
 • Neleisk organizme (gerklėje, burnoje, nosyje, ausyse) rusenti infekcijai. Gerklė ir makštis - lyg dvynės, jų gleivinės laibai panašios. Nuo bet kokio pūlinio per kraują infekcija greitai nukeliauja į makštį. Susirgusios angina moterys greitai pastebi pakitimus lytiniuose organuose (atsiranda išskyrų, peršti, maudžia). Kol neišsigydysi lėtinių infekcijų, tol kamuosies nuo lėtinių moteriškų uždegimų.
   
 • Būk švari. Skamba banaliai, bet uždegimo priežastis gali būti ir netaisyklingas apsiplovimas. Tai turėtų žinoti ir 2 metų mergaitė. Pirma plauk sėdynę, paskui - lytinius organus. Bet jokiu būdu nereikia "skalbti" pačios makšties. Kartais pacientės skundžiasi: "Gydytoja, mano makštis tokia trumpa, o gimdos kaklelis taip arti". Paklaustos, iš kur žino, atsako: "Kai prausiamės, užčiuopiame pirštais". Makštį praplauti gali patarti tik gydytojas.
   
 • Dažniau užeik į tualetą. Gimdą spaudžia pilna šlapimo pūslė, žarnynas. Tada gimdoje sulėtėja kraujotaka. Jei kenčiate nuo vidurių užkietėjimo, greičiau gydykis, nes kolitas labai kenkia gimdai.

© Tavo vaikas, Mamos internetas


 

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (6)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.