Vestuvės.lt
Šeimos planavimas
Kaip kovoti su baime pastoti? Atsako psichologas A.Būta (3)

Laba diena,

Norėčiau Jūsų pasiteirauti, kaip kovoti su baime pastoti? Man 22 metai, busimajam vyrui - 28. Rugpjūtį ruošiamės tuoktis, labai gerai sutariame, mylime vienas kitą. Labai norėčiau mažyčio kūdikėlio, kažkaip namuose trūksta vaikiško juoko, klyksmo. Taip smagu žiūrėti į šeimas, ar kai vyras veda už mažytes rankutes sūnų ar dukrytę...

 

Noriu kūdikėlio, tačiau labai bijau pastoti ir gimdyti. Galbūt priežastis yra prarasti esamą darbą? Nezinau…

Pagarbiai,
Irena

 

Labas, Irena

Norint susitvarkyti su bet kokia baime, pirmiausia tenka išsiaiškinti jos priežastis arba baimės tikslą, t.y. ką naudingo gali duoti baimė, nuo ko ji gali apsaugoti.

Baimė pastoti neretai gali kilti dėl to, kad moteris nevisiškai pasitiki savo partneriu, nėra užtikrinta ryšio ilgalaikiškumu, nėra tinkamų sąlygų gimdyti ir auginti vaikus. Juk jūs dar nesusituokę… Tokiu būdu baimė pastoti tarsi apsaugo moterį nuo aibės galimų problemų. Labai dažnai tokie dalykai netgi nėra aptarinėjami su sutuoktiniu. Tad pirmiausiai reikėtų apie tai pasikalbėti su partneriu, juk motinystė nėra tik moters reikalas. Ir vyro vaidmuo šiuo atveju nėra tik pradėjimas…

Neretai moteris bijo pastoti ir todėl, kad nelabai pasitiki savimi, nėra pasirengusi tapti mama. Juk toks kelias tikrai nėra paprastas. Dažnai tenka pasiaukoti: atsisakyti karjeros, draugų, laisvalaikio, kitų svarbių dalykų. Tokia baimė dažniau susijusi su pasirinkimu, apsisprendimu. Jei sutuoktiniai tikrai pasiryžę turėti vaikų, moteris vargu ar bijos pastoti.

Turbūt visai neatsitiktinai savo laiške Tu užsiminei apie darbą. Iš to galima manyti, kad nepaisant Tavo noro turėti kūdikėlį, Tu nesijauti Tam pasiruošusi, nesijauti apsisprendusi. Tad, ko gero, Tavo baimė kaip tik su tuo ir susijusi. Bet viskam savas laikas. Esi jauna ir susilaukti vaikų tikrai netruksi. Bet kol vidinio sprendimo nėra, kol nesat suderinę tarpusavio reikalų, skubėti tikrai neverta.

Na, o nuo pastojimo puikiai apsaugo visokiausios kontraceptinės priemonės, kurių pasirinkimas tikrai yra platus: ir natūralaus šeimos planavimo metodas, ir cheminės, ir mechaninės priemonės šiais laikais yra tikrai pakankamai patikimos. Bet šiuo klausimu Tau tikrai daugiau pagelbėtų Tavo ginekologė.

Sėkmės,

Arvydas

| Užduok klausimą |

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (3)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.