Vestuvės.lt
Šeimos planavimas
Kaip susikalbėti su vaikais? (3)

Esu išsituokusi jau beveik 10 metų. Viena auginu du vaikus — 13 metų dukrą ir 11,5 sūnų. Su vaikais pastaruoju metu sunku susikalbėti, ypač su dukra. Jau porą metų ji pikta, agresyvi, viskas nepatinka, sūnus kasdien jau nebeprašo, o reikalauja duoti 1 litą, neduodi — duris tranko arba zyzia, tol, kol neapsikentusi duodu. Kaip toliau juos auklėti?

Kaip supratau, nesutarimai su dukra prasidėjo prieš keletą metų. Kad Jūsų dukra pasikeitė, pasikeitė jos elgesys, ji tapo pikta, agresyvi. O gal buvo koks įvykis (rartimo žmogaus netektis, liga, supančios aplinkos pokyčiai, avarija) ar kažkokia kita situacija, kuri pakeitė dukros elgesį?

Galima daryti prielaidą, kad Jūsų dukra išgyvena krizę, psichologinę krizę. O tokias psichologines krizes galima išgyventi dėl pačių įvairiausių sunkumų ar gyvenimo pokyčių. Tačiau yra labai svarbu suprasti, kad vaikas reaguoja net ir į nedidelius pokyčius. Būna taip, kad suaugusiems nereikšmingi sunkumai vaikui gali atrodyti dideli bei sunkiai įveikiami.

Sakykite, o ar Jūs pati kalbėjote su dukra apie jos elgesį? Ar buvote susėdusios ir pasikalbėjusios kaip mama su dukra? Būten apie tai, kaip dukrai sekasi, gal kas ją neramina, gal jai kyla kokių problemų.

Gali būti, kad dukrai dėl kažko liūdna, apmaudu ar skaudu ir ji būtent tuos jausmus maskuoja tokiu elgesiu. Svarbiausia yra atviras pokalbis, kurio metu reiktų išsiaiškinti visas kylančias problemas. Tas pats būtų naudinga ir sūnaus atžvilgiu, taip pat pasikalbėti atvirai. Juk galima paklausti, kam jam reikia lito. Kur jis jį kasdien išleidžia. Vaikai juk jau nėra maži, jie irgi supranta visą situaciją. Su sūnumi, juk galima ir susitarti, priimti kokį kompromisinį sprendimą.

Tik svarbiausia reikia ramiai ir kantriai išklausyti vaikus, ką jie galvoja, kam jiems viso to reikia, kokios jiems kyla problemos. O tada jau galima kažką galvoti ir nuspręsti drauge.

Pagarbiai,
Eva

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (3)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.