Vestuvės.lt
Šeimos planavimas
Vyras gyvena Naujojoje Zelandijoje (5)


Sveiki,
Paduodant prašymą dėl santuokos įregistravimo gyvenamosios vietos civilinės metrikacijos įstaigai, turi dalyvauti abu pareiškėjai. Jeigu vienas iš norinčiųjų susituokti dėl sunkios ligos ar buvimo įkalinimo įstaigoje negali atvykti į civilinės metrikacijos įstaigą, kitas atvykęs pareiškėjas turi pateikti bendra abiejų prašymą. Kitais atvejais yra būtinas abiejų pareiškėjų dalyvavimas. Bet kadangi Jūsų būsimas vyras gyvena Naujojoje Zelandijoje ir negales atvykti paduot prašymo kartu su Jumis, tai patarčiau Jums paimti civilinės metrikacijos įstaigoje prašymo formą, kuri turės užpildyti Jūsų draugas ir savo parašą patvirtinti Lietuvos ambasadoje.
Užsienio valstybės piliečiui, kartu su prašymų įregistruoti santuoką, civilinės metrikacijos įstaigai turi pateikti tokius dokumentus:
• gimimo liudijimą,
• galiojanti pasą;
• ištuokos liudijimą (privalo pateikti išsituokęs asmuo) arba sutuoktinio mirties liudijimą (privalo pateikti našlys(-ė));
• kompetentingos įstaigos išduotą dokumentą, kad santuokos sudarymui nėra kliūčių ( tam dokumente turi būti nurodyta, kad asmuo nėra sudaręs santuokos).
Visi šie dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą ir legalizuoti įstatymų nustatyta tvarka.

Teisės konsultantė
Oksana Volčiok

 

Reikia Jūsų patarimo. Šių metų gruodžio mėnesį ruošiamės tuoktis Civilinės metrikacijos rūmuose, tačiau mano būsimas vyras gyvena Naujojoje Zelandijoje ir atvyks į Lietuvą tik gruodžio pradžioje, todėl savaime suprantama, visų dokumentų originalus mes turėsime tik tuomet, kai jis bus čia, o pareiškimus reikia nunešti ne vėliau kaip prieš mėnesį (čia Panevėžyje). Ar yra kokia nors galimybė nunešti pareiškimus be jo paties ir kokių dokumentų reikės iš jo pusės?
Suprantu, kad Jūs panašių klausimų gaunate ne vieną, tačiau būčiau dėkinga, už bet kokią informaciją. Ačiū!

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (5)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.