Vestuvės.lt
Meilė ir seksas
Harmonija jūsų lovoje (6)

Iš tiesų reta pora galėtų pasigirti, kad vos tik pradėjus intymų gyvenimą kartu, viskas klojasi puikiai. Du žmonės, dviejų žmonių ir norai bei troškimai, kurie sutampa anaiptol nebūtinai, nors šiaip, atrodytų, judu derate tiesiog idealiai…

Sakykim, vyrui gali patikti, kad moteris lovoje kalbėtų drąsius, kiek gašlius dalykus, o jai tuo tarpu niekada nė į galvą nešautų pavadinti partnerį kokiu pikantišku vardu. Vyras gali nė neįtarti apie tai, kad moteris, nors galbūt dauguma jų mėgsta būtent tai, nenori ilgos ir spalvingos įžangos, o tikisi, kad nuo jos bus plėšte nuplėšti drabužiai…

Ką gi reiktų daryti, kad abu jaustųsi puikiai ir patirtų tai, ko geidžia? Atsakymas paprastas — kalbėkite! Supraskite, partneris negali skaityti Jūsų minčių, net jei beprotiškai Jus myli (nebent jis turi aiškiaregystės ar telepatijos dovaną).

Neįmanoma turėti visapusiškų intymių santykių, visiškai tenkinančių Jus abu, jei bijosite kalbėti apie tai, kas Jums patinka ar nepatinka. Kita vertus, dažnas skundžiasi, kad atvirai ir nuoširdžiai kalbėti apie intymias seksualines fantazijas labai sudėtinga. Kažkodėl baiminamasi įskaudinti ar įžeisti partnerį, tačiau kur kas blogiau, jei po kiekvieno „nepavykusio” bandymo jausite, kad partneris yra nepatenkintas, nuviltas, kad jam kažko trūksta…

Jeigu prabilti apie tai, kas neramina, iš tiesų sunku, nedarykite to spontaniškai. Juk jei ryte, bevalgant pusryčius, staiga pareikšite brangiausiajam, kad esate nepatenkinta judviejų intymiu gyvenimu, jis gali pasijusti lyg perlietas lediniu vandeniu. Labai svarbu pasirinkti tinkamą momentą, geriausia, kai esate vieni du ir jaučiatės saugiai bei turite laiko normaliai diskusijai, kuri… oi, kaip gali užsitęsti. Kalbėkite, rūpestingai rinkdami žodžius, vengdami tiesmukų pareiškimų ar užgauliojimų. Atminkite, kritika apskritai žeidžia žmones, o jei tai kritika jai ar jam kaip sekso partneriui — skauda ypač, todėl pasistenkite, kad tai būtų pateikta visai ne kaip kritika, o tiesiog kaip tam tikros pastabos ar „tiesiog mano nuomonė”…

Pradėkite nuo to, kas jums patinka, juk negali būti, kad visai nepatinka (tada sprendimų reikėtų ieškoti kitų, pagirkite partnerį už tai, kas jums patinka, pasidžiaukite juo, o tik tada prabilkite apie tai, ką jūsų nuomone reikėtų, na… šiek tiek pakoreguoti ar daryti… kiek kitaip. Galbūt jums patiktų, kad kažkas būtų daroma šiek tiek dažniau, ar šiek tiek ilgiau arba ne taip periodiškai. Taip pat turėtumėte suprasti, kad tai, jog reikėtų vengti griežtų pareiškimų, nereiškia, kad kalbėti turėtumėte tik užuominomis. Patikėkite, partneris, o ypač kai kalbame apie vyrus, nebūtinai norės gilintis į užuominas, kurios jam gali pasirodyti visai nesuprantamos, o jūs liksite, nieko nepešusi. Kalbėkite aiškiais sakiniais: „Man labai patinka, kai tu lėtai bučiuoji mano nugarą, tačiau norėtųsi, kad tai darytum kiek dažniau…” Kad ir ką sakytumėt, stenkitės, kad pokalbis būtų kuo pozityvesnis, venkite bet kokių neigiamų emocijų ir šiukštu nekelkite balso. Pasistenkite, kad tai būtų tiesiog judviejų pokalbis apie tai, kas judviem abiem svarbu.

Pasinaudokite proga atvirai pakalbėti apie viską, kas jus neramina, tačiau jei pajusite, kad pokalbis partnerį vargina, geriau pasirinkite kitą laiką ir pakalbėkite apie viską vėliau.

Pokalbis neturėtų tapti monologu. Įsiklausykite į tai, ką jums sako partneris. Galbūt jis irgi jau spėjo apie kai kurias problemas pagalvoti ir gal net spėjo sugalvoti galimus sprendimus. Išklausykite jo idėjų. Išklausykite jo pastabas ir klausimus. Nesikarščiuokite, net jei su kai kuriais teiginiais nesutinkate ir gerai pagalvokite, prieš atsakydami. Supraskite, kad tokio pokalbio tikslas — kad jums abiem būtų gerai, juk norėtumėte, kad ir partneris būtų patenkintas judviejų intymiu gyvenimu, todėl jo norai taip pat svarbūs.

Be to, turėtumėte suprasti, kad anaiptol ne visos jūsų seksualinės fantazijos bus priimtinos partneriui, bet tai visai nereiškia, kad judu netinkate vienas kitam. Vertinkite tokią galimybę visiškai ramiai, pradinė jos ar jo reakcija gali pasikeisti ilgainiui, jei būsite atidus partnerio norams ir sugebėsite parodyti, kad kai kurie jo veiksmai suteiktų jums ypatingo malonumo, už kurį gausiai atsilygintumėte… Tik jokiu būdu nespauskite partnerio, intymus gyvenimas — labai subtilus pasaulis, kuriame neturėtų būti prievartos ar emocinio spaudimo.

Seksologai pripažįsta, kad dviejų žmonių harmonija lovoje labai priklauso nuo jų tarpusavio santykių, todėl bendravimas tiesiog būtinas, jei tikitės, kad jūsų lovoje visada bus gera abiems.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (6)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.