Vestuvės.lt
Meilė ir seksas
Harmoningas seksas — menas duoti ir imti (5)

Visą gyvenimą santykiuose su žmonėmis dalijamės vaidmenimis. Esame vyrai ir žmonos, tėvai ir vaikai, viršininkai ir pavaldiniai. Tada vaidmenų pasiskirstymas siaurėja — skirstomės pareigas. Kas valo grindis, kas vaikšto į parduotuvę, veža vaikus į darželį ar mokyklą ar gamina pietus… Gyvenimo pradžioje prisiekinėjame sau, kad darysime viską drauge ar pakaitomis. Tačiau vieną dieną pastebime, kad viskas susidėliojo į lentynėles — kiekvienas daro savo darbą... Taip prasideda kasdienė rutina.

Tą patį galima pasakyti ir apie seksą. Kas iš judviejų inicijuoja intymius žaidimus? Kuris pasiūlo išbandyti naują pozą? Kuris stengiasi suteikti daugiau malonumo?

Seksas — dviejų žmonių meilės žaidimas. Ir žaidėjai dažniausiai pasiskirsto vaidmenimis. Aktyvusis ir pasyvusis. Imantysis ir duodantysis. Vienas duoda, kitas ima. Duodantysis inscenizuoja santykių pradžią, imasi iniciatyvos („mmmm, kaip tu skaniai kvepi..."), žaidžia suviliojimo žaidimą... Tuo tarpu imantysis mėgaujasi davėjo teikiamais malonumais.

Harmoningi santykiai vystosi tada, kai abu partneriai plastiškai mainosi vaidmenimis — kartais suvilioja jis, kartais — ji. Problemos kyla, kai poros santykis sustabarėja, kai partneriai įsitvirtina pasirinktoje pozicijoje ir neturi jokio noro ką nors keisti. Tai reiškia vieną — rutina. Tačiau jei rutina buityje — toleruotinas ir net patogus dalykas, to niekaip negalima pasakyti apie seksą. Rutina sekse — blogiausia, kas gali nutikti.

Tipiškas imantysis galbūt kasdieniniame gyvenime jaučiasi gyvenąs už du...  Jam tenka priimti sprendimus, rūpintis buitimi, kitaip tariant, mąstyti už du. Natūralu, kad bent lovoje jis nori atsigriebti ir nebe duoti, o imti. Klasikinė situacija: moteris ima. Vyrui tai pradeda nepatikti. Tačiau pažiūrėkime kitaip: dažna moteris laiko tris ar net visas keturias namų kertes: vaikai, buitis, valgis... Natūralu, kad dažnai ji neturi jėgų imtis iniciatyvos. Ir sąmoningai ar ne renkasi pasyvų imančiojo vaidmenį.

Ne ką lengviau ir duodančiajam. Jam/jai seksas yra ultimatyvus emocinis ryšys, jis jaučiasi atsakingas ir daro viską, kad patenkintų partnerį. Seksas kelia duodančiojo pasitikėjimą savimi. Iš kitos pusės jis jaučia įtampą, baimę nuvilti savo partnerį. Jei davėjo vaidmenį atlieka moteris, dažnai ji taip įsijaučia į duodančiosios vaidmenį, kad koncentruojasi ties vyro patenkinimu, kad pati nesugeba atsipalaiduoti ir aukoja savo malonumą. Kurį laiką dėl to ji gali jausti moralinį pasitenkinimą, tačiau po ilgesnio laiko tai gali virsti didele problema, kuri gali persikelti į kitas gyvenimo ir savitarpio santykių sritis, arba moteris iš aktyvios davėjos gali pasitraukti į visiškai pasyvų vaidmenį, tuo sukeldama vyro nepasitenkinimą.

Priežasčių yra daug. Auklėjimas, visuomenėje įsitvirtinę stereotipai, nuovargis, vaiko atsiradimas, galų gale žmogaus charakterio ypatumai, fiziologiniai poreikiai ir emocinis ryšys. Jei jaučiate, kad seksualiniai santykiai spraudžiasi į stereotipinius rėmus, pats laikas susimąstyti — kas aš? Ar aš daugiau duodu, ar imu? Ieškoti priežasties. Stiprinti emocinį ryšį.

Harmoningi santykiai sekse galimi tik esant harmoningiems emociniams ryšiams. Mylėkite vienas kitą, dalinkitės laime, džiaugsmu... Imkite ir duokite.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (5)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.