Vestuvės.lt
Meilė ir seksas
Kodėl mylimės (4)

Taip jau yra, kad seksas — ne tik dviejų žmonių meilės išraiška vienas kitam, ne tik tam tikrų fiziologinių poreikių patenkinimas, tačiau dažnai jis gali būti naudojamas kaip moters ginklas valdyti vyrą, ar atvirkščiai, moters padėka už tai, ką ji gauna iš savo partnerio… O kartais žmonės mylisi iš įpratimo. Ar kada nors savęs paklausėte, kodėl mylitės.

Tikėtina, kad toks klausimas neiškyla, kol viskas gerai, kol degate noru būti kartu ir kuo daugiau to laiko kartu praleisti lovoje, tačiau ilgainiui aistra blėsta ir nustoja būti esmine mylėjimosi priežastimi. Tad kodėl mylitės tuomet?

Esama moterų, kurios taip tarsi stengiasi „išlaikyti” vyrą, kad jis nežiūrėtų į kitas moteris ir niekad neitų „į kairę”, manydamos, kad taip apsisaugos nuo galimos vyro neištikimybės. Tokiais motyvais kur kas rečiau vadovaujasi vyrai, tačiau ir jie kartais mylisi viena tam, kad „išlaikytų” žmoną. Viena vertus, tai, kad seksualiai patenkintas žmogus mažiau dairosi į kitus galimus partnerius, yra tiesa, tačiau nereikėtų judviejų intymiems santykiams suteikti tik tokios siauros funkcijos. Turite suprasti, kad net pavyzdingiausios santuokos išyra ir anaiptol ne tik todėl, kad intymiuose santykiuose trūksta harmonijos ar dėl tokių santykių trūkumo (nebuvimo). Žmonės skiriasi dėl milijonų priežasčių, iš kurių nebūtinai pagrindinė yra seksas.

Dažnai pasitaikantis reiškinys yra tai, jog poros mylisi iš įpratimo, dėl to, kad „taip reikia”. Ypač šis motyvas yra būdingas moterims. Taip jau yra, kad visuomenėje nusistovėjęs pavyzdingos žmonos įvaizdis tarsi įpareigoja žmoną ne tik kasdien gaminti valgį, rūpintis namų buitimi, bet ir reguliariai mylėtis su vyru, kad tik jis būtų patenkintas, nepriklausomai nuo to, ar moteris sekso metu patiria bent kokį malonumą, malonumas jai — faktas, kad jos vyras patenkintas, mat ji atitinka pavyzdingos žmonos įvaizdį ir net įsivaizduoja, kad dėl to yra laiminga. Negalima vienprasmiškai teigti, kad moteris negali būti laiminga vien dėl to, kad laimingas jos vyras — žmonės skirtingai supranta laimingą santuoką ir priskiria sau skirtingus vaidmenis tokioje santuokoje, tačiau, kita vertus, pernelyg dažnai iš tiesų tiesiog neįvertina, kad yra vertos daugiau ir kad pavyzdinga žmona — tai, visų pirma, žmogus, o tik paskui virėja, skalbėja ir meilužė.

Panašiai yra ir tuomet, kai mylimasi iš dėkingumo. Už tai, kad sutuoktinis nuolat lepina, perka madingų drabužių, papuošalų, vedasi į brangius restoranus… Atsiranda tam tikras „skolos” jausmas, kurio stengiamasi atsikratyti, mainais už gaunamus gėrius, apdovanojant gerąjį sutuoktinį seksu. Rodos, abu patenkinti, tačiau, ar nemanote, kad yra dalykų, kurių nevertėtų „parduoti” už jokias materialines gėrybes.

Paskutiniais dešimtmečiais pastebėta, kad žmonės mylisi, nes tai yra bene vienintelis būdas pabūti kartu ir pasidalinti švelnumu. Šiuolaikiniai žmonės dažnai esti labai užsiėmę, daug dirba, pervargę ir nutolę vieni nuo kitų. Seksas užsiėmusių žmonių poroms tampa vieninteliu būdu patirti švelnumą, nes kitokiom švelnumo išraiškoms nelieka laiko: jie neturi kada susikibę už rankų eiti pasivaikščioti ir kartu džiaugti puikiu oru, bučiuotis, neskubant ir negalvojant apie laukiančius darbus. Po darbo dienos parbėgę namo, žmonės tenori poilsio, geros vakarienės ir tik po to — šiek tiek švelnumo lovoje, kur dažniausiai taip pat įsikaraliauja tam tikras „mechaniškumas”, nes nuovargis verčia galvoti apie miegą, kurio nuolat trūksta. Suprantama, tokia yra kasdienė tikrovė, karjeros amžiuje nebelieka laiko paprasčiausiam švelnumui, tačiau ar karjera — ne per didelė to kaina?

Kad ir kokios priežastys būtų, santuoka — dviejų žmonių sąjunga, o ne prievoliniai ryšiai.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (4)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.