Vestuvės.lt
Meilė ir seksas
Moterų iniciatyva mylintis (7)

Vyrai apsigenda draugių/žmonos inciatyvos mylėtis. Jie sako: „Jai visada malonu mylėtis, bet kai tik aš siūlau, bet pati to nepasiūlo, o paskui tik ir sako, kad galvoju tik apie seksą“. Kodėl taip yra?

Toks auklėjimas

Mūsų moterys ir merginos taip buvo auklėjamos, kad iniciatyva visur (ne tik mylintis) turi būti vyrų rankose. Bent jau tokia akivaizdi iniciatyva, kuri labai aiškiai matoma arba kuri labai nedviprasmiškai pasakoma. Išties tai dar labai neaišku, kieno rankose toji iniciatyva. Moterys įvaldžiusios žymiai daugiau neverbalinių (nežodinių) viliojimo signalų. Jei vyrai paprastai pasako, kad nori mylėtis, arba duoda labai jau akivaizdžias užuominas, tai moterys elgiasi kur kas subtiliau. Rankos mostas atmetant plaukus, specifinis žvilgsnis, tam tikra apranga, lengvas prisilietimas, apnuogintos kojos ir dar gausybė visokių gudrybių taip sugundo vyrą, kad jis tada ir imasi iniciatyvos. Betgi iniciatyva tai ne jo rankose buvo, o moters. Vyrus būti aktyvius paskatina būtent tarsi nematomi moterų veiksmai, tik vyrai nelabai tą supranta. Tad, jei manote, kad iniciatyva mylėtis buvo Jūsų, vyro, tai galite ir suklysti. Galbūt jai užteko tik truputį apsinuoginusiai praeiti pro Tave ar panaudoti kokią kitą gudrybę, ir Tu jau degi aistra.

Kalbėkitės ir mokykitės vienas iš kito

Mylintis visai natūralu, kad moterys būna pasyvesnės ir tai visai nereiškia, kad jos tinginiauja. Taip jau yra, kad mūsuose mergaitės auklėjamos būti moterimis, o berniukai — vyrais. Auklėjimo sistema veikia taip, kad berniukams būtų lavinamas vyriškasis pradas, o mergaitėms — moteriškasis, kuris kaip tik ir yra pasyvesnis. Iš tikrųjų žmogus (ar tai būtų moteris, ar vyras) turi abu šiuos pradus, tik nevienodai jie išlavėję ir atskleisti dėl ne visai tinkamo auklėjimo. Bet pataisyti tai nėra taip sunku. Atviras nuoširdus dalijimasis su drauge tuo, kaip jautiesi, ko norėtum, gali padėti Tavo draugei. Tik tokiais atvejais visai netinka reikalavimai, liepimai, priekaištai! Toks elgesys visada skaudina kitą žmogų. Jei draugė drovisi kalbėti apie tai, kas jai malonu mylintis, ko ji norėtų, labai raginti ir nevertėtų. Kur kas geriau būtų kalbėti apie save, savo patyrimus, padrąsinti, pagirti ją, pasidžiaugti ja. Kaip tik tai ir padėtų jai būti laisvesnei net ir mylintis. Kita vertus, nė vienas žmogus negimsta mokėdamas mylėtis, patirtis ir nauji pojūčiai ir džiaugsmai ateina mokantis. Net ir gyvūnai, ypač labiau išsivystę, daugintis mokosi stebėdami savo gentainius ar gimdytojus. Gaila, bet mūsų auklėjimo sistema nenumato seksualinio gyvenimo mokymo. Tad tenka tenkintis gatvės auklėjimu, kuris dažnai, deja, nėra geras. Tiesa, literatūros šia tema norint visada galima rasti. Jos tikrai yra gausu ir net puikiai iliustruotos. Nemažai galima rasti ir internete. Puikiai pasitarnautų ir erotiniai filmai. Taip jau yra, kad žmonės daugiausiai ir greičiausiai išmoksta stebėdami kitus. Nes juk jei kiti taip daro, kodėl ir aš negalėčiau pabandyti. Labai gali būti, kad tai paskatintų ir draugę būti aktyvesne.

Sėkmės atrandant vienas kitą!

Arvydas

Užduok klausimą |

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (7)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.