Vestuvės.lt
Meilė ir seksas
Nenoriu savo vyro... Atsako A. Būta (8)

Gyvenu su vyru jau vienuolika metų. Dešimtaisiais atrodė, kad visi aštrieji kampai nušlifuoti, audros išgyventos ir daugiau negali nutikti niekas, kas mūsų santuoką išardytų, ar verstų jaustis joje ne visiškai laimingus.

Žinoma, per tuos metus būta visko... Bet išgyvenom ir, bent jau aš, tikrai buvau pradėjusi jausti pilnatvę.

Pastaruoju metu mano vyro veidas apsiniaukęs ir, deja, manau, kad žinau priežastį... Negaliu prisiversti su juo mylėtis. Kai mėginu tai daryti (prisiversti), pradedu tiesiog nekęsti savo vyro... Mane tai liūdina ne mažiau nei jį, nes, keisčiausia, man patinka būti jo liečiamai, bučiuojamai, tačiau tie prisilietimai, ar bučinukai turi būti absoliučiai draugiško pobūdžio... Noriu su juo draugauti, noriu, kad jis būtų laimingas, noriu, ka būtume laimingi, tačiau su savimi nieko negaliu padaryti: negaliu prisiversti su juo mylėtis...

Perskaičius laišką, kilo daug klausimų. Pirmiausia — kodėl turėtum „prisiversti mylėtis"? Manau, kiekviena moteris turi teisę mylėtis tada, kai ji to nori. Ir apie prievartą čia negali būti nei kalbos. Natūralu, kad prievartaujant save, t. y. mylintis tada, kai to nenori, kyla neigiami jausmai, ypač vyrui. Juk kai kažką darome nenorėdami to daryti,  pykstame, kad privalome tai daryti. Nors dar labai didelis klausimas, ar privalome. Tad tu turi teisę mylėtis, kai to nori, ir turi teisę nesimylėti, kai to nenori. Mylėjimasis yra dviejų žmonių susitarimo reikalas. Ir jei vienas nori, o kitas — ne, mylėtis nelabai ir pavyksta…

Kita vertus, turbūt kiekvienam vyrui, kurio žmona nebenori mylėtis, kyla klausimas, kodėl taip yra. Ir greičiausiai tavo vyro veidas niaukiasi todėl, kad jis neranda atsakymo į šį klausimą. Panašu, kad jis nori tau būti ne tik draugas, bet ir vyras. Sunku man suprasti, ar tu pati esi radusi atsakymą. O suprasti, kodėl tu nenori mylėtis, kodėl nori tik draugo, bet ne vyro, manau, būtų naudinga ir tau pačiai. Išsiaiškinus priežastis lengviau susitvarkyti su problema. Tavo laiške randu kai kurių užuominų, kurios gali sakyti, kad jūsų santuokoje ne visai viskas yra gerai. Ir tuo pačiu sunku suprasti, kas konkrečiai nėra gerai. Todėl galiu kalbėti tik bendrais bruožais, tik apie tai, kodėl dažniausiai moterys nenori mylėtis. Gal tame rasi atsakymą ir sau.

Paprastai viena iš pagrindinių priežasčių dažniausiai būna kažkokie negatyvūs jausmai vyrui. Dažnai tie jausmai slepiami, nutylimi, nerodomi tam, kad išlaikyti gerus santykius, nekonfliktuoti, vardan šventos ramybės. Bet tokie santykiai nėra nuoširdūs ir atviri, neigiami jausmai kaupiasi ir… Nesinori mylėtis. Nes seksas, ypač moterims, yra meilės išraiškos viršūnė. O kokia gali būti meilė, t. y. teigiamas, pagarbus, atviras santykis su kitu, kokia gali būti aistra, kai viduje daug paslėptų negatyvių jausmų, kurie neretai slepiami ir nuo savęs. Tad kol šie jausmai neras išėjimo „į paviršių", mylėjimasis gali būti problema. Kita vertus, nuolatiniai buitiniai konfliktai taip nepadidina noro mylėtis.

Dažnai moterys mylėjimąsi (tiksliau — nesimylėjimą) naudoja kaip būdą valdyti vyrą. Gal gali būti taip, kad tu taip nori iš savo vyro kažką gauti?

Galima dar viena priežastis, taip pat susijusi su jausmais. Šiuo atveju jausmai teigiami, tačiau jie skirti kitam vyrui... Tada mylėjimasis su savo vyru — neišvengiama problema, norisi tai daryti su kitu… Bet čia jau kitas klausimas, labiau susijęs su pasirinkimais.

Kita nemažiau dažna priežastis — rutina. Kai mylėjimasis tampa kažkuo panašiu į dantų valymąsi ar kitas įprastas kasdienes procedūras, visai suprantama, kad jis įgrįsta. Čia galėtų padėti bet koks paįvairinimas. Vietos, būdo, aplinkos, technikos pakeitimas visada stimuliuoja. Apie tai vertėtų pasikalbėti ir su vyru, paskatinti jį pokyčiams. 

Norą mylėtis mažina ir nuolatiniai stresai, susirūpinimas savo karjera, darbu, rūpesčiai dėl vaikų, nuovargis ir pervargimas, kai kurių vaistų (ypač raminančių) vartojimas.

O kartais tiesiog visai naudinga pailsėti nuo mylėjimosi.
Ir visi turi tam teisę.

Sėkmės!

Arvydas

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (8)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.