Vestuvės.lt
Verta žinoti
Aksesuaras – pirštinės (2)

Nuo senovės pirštinės buvo ne tik aksesuaras, šildantis rankas, bet ir elegancijos, skonio ir gero tono išraiška. Pirštinės — tarsi galutinis aprangos potėpis — visuomet pastebimos ir kaskart kitaip reprezentuojančios jų šeimininką.

Elegantiškoji pirštinių istorija
Pirštines nuo seno mūvėjo privilegijuota visuomenės dalis. Tai puikiai iliustruoja senoviniai didikų, karalių ir damų portretai, kuriuose aristokratų rankas visuomet puošia prašmatnios pirštinės — skiriamasis rafinuoto žmogaus ženklas, elegancijos ir puikių manierų „pasas“.
Jau tuo metu pirštinės buvo siuvamos individualiai, pagal užsakymą, atsižvelgiant į rankos linijas ir linkius. Jas gamindavo iš kruopščiai išdirbtos, plonytės ševro išdirbimo odos, minkšto aksomo, šilko ir brokato, kartais netgi nėriniuoto ažūro.
Nuo XVI a. pirštinės įgauna ne tik šildymo ir apsaugos funkciją. Jos palengva tampa fonu, papildu ant rankų nešiojamai juvelyrikai (žiedams ir apyrankėms) pabrėžti. Šiandien, deja, šis aksesuaras labai nuvertintas ir naudojamas tik rankoms šildyti. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau pasirodo naujų ir įvairių pirštinių modelių, kurie, tikėkimės, vėl sugrąžins šiam aksesuarui jo aktualumą.

Aptempti ranką
Netgi XX a. 6–ajame dešimtmetyje pirštinių dėvėjimo taisyklės buvo griežtai reglamentuotos. Šis iš pažiūros smulkus aksesuaras turėjo ne tik derėti prie dėvimo drabužio, kitų aksesuarų, bet ir idealiai atkartoti jas dėvinčio šeimininko rankų linijas.
Gaila, kad šiandien pramonė gamina tik kelis standartinius pirštinių dydžius ir moterims, ir vyrams. Dėl to jos beveik visuomet yra per plačios.
DĖMESIO: pirštinės turi idealiai tikti Jūsų rankoms, atkartoti visus jų linkius ir pabrėžti rankos grakštumą! Renkantis pirštines geriau įsigyti tas, kurios atrodo ankštokos, bet šiek tiek padėvėjus prasitempia ir puikiai priglunda.
Paryžiuje dar ir šiandien gyvuoja bene seniausia pirštinių siuvimo atelje „Denise Francelle“, kuri siuva pirštinaites pagal individualius užsakymus.

Ką reikia žinoti perkant pirštines
Atidžiai ir išrankiai ieškančioms pirštinių moterims visuomet svarbu žinoti keletą patarimų ir taisyklių:

• Pagrindinė klaida renkantis pirštines — manymas, kad jos turi derėti tik prie palto ar batelių. Pirštinės turi gerai priglusti prie rankos ir atkartoti jos grakščias linijas.

• Visuomet svarbu kreipti dėmesį į aksesuaro niuansus ir derinant jį su apranga atsižvelgti į pirštinaičių spalvą, medžiagą, faktūrą, ilgį ir dydį.

• Kuo paros metas vėlesnis ir proga iškilmingesnė, tuo ilgesnės ir tamsesnės pirštinės turėtų būti. Dieną šviesesnės, o vakare juodos ir ilgos. Jei pokylis ar renginys reikšmingas, tada pirštinės turėtų būti virš alkūnių, jei tokių neturite — tada bent jau trijų ketvirčių.

• Baltos pirštinės tinkamos mūvėti tik labai iškilmingomis progomis.

• Pirštinės visuomet turi būti prižiūrėtos, neištampytais krumpliais, nesuteptos ar kitaip sugadintos.

• Sintetinės pirštinės — butaforija. Jei gerbiate save, geriau rinkitės kokybiškos odos, šilko ar aksomo. Jei tokių negalite sau leisti — geriau išvis jokių nemūvėkite. O spiginant šalčiams tiks paprasčiausios megztos kumštinės... jos bent jau šildys.

• Tik ant plonyčių odos ar šilko vakarinių pirštinių galima nešioti žiedus ir apyrankes. Pati pirštinių dėvėjimo idėja yra gana snobiška, todėl netgi mūvint jas dieną svarbu laikytis reikalavimų.

Pirštinėtas etiketas
Klausimas, ar sveikinantis pirštines būtina nusimauti, šiandien jau išspręstas.
Moterims galima nenusimauti pirštinaičių, jei jos iš labai plonos odos ar išties vakarinės.
O džentelmenams visuomet reikėtų nusimauti pirštines sveikinantis ir paduodant ranką.
Moterims etiketas suteikė netgi išskirtinę teisę nenusimauti šio aksesuaro valgant prabangios ar iškilmingos vakarienės metu. Kita vertus, moterys, besistengiančios slėpti savo amžių, visada žinos, kad pirštinėta ranka niekada jų neišduos.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (2)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.