Vestuvės.lt
Verta žinoti
Kaip būtų dalijamas turtas, gyvenant nesusituokus draugo nuosavame bute? (43)

Norėčiau pasiteirauti, kaip būtų dalijamas turtas, gyvenant nesusituokus draugo nuosavame bute, turint bendrą mažametį vaiką, jeigu draugas staiga mirtu arba išsiskirtume.
Sveiki,
Butas yra Jūsų draugo asmeninė nuosavybė. Bet gyvenant kartu, manau, Jus irgi prisidedate prie buto išlaikymo: t.y. prie mokesčių mokėjimo, buto pagerinimo ir pan. Išeina, kad Jus bendrai naudojate tą turtą. Bet visą tai reikės įrodinėti teisme.
Kad padalintų bendrai sugyventinių įgyta ir naudojama turtą, teismas nustato sugyventinių bendrai įgyta ir naudojama turtą ir kiekvieno jų atskirą turtą. Bendrai naudojamą turtą teismas padalija lygiomis dalimis. Bet teismas gali nukrypti nuo lygių galimybių principo, Jūsų atveju atsižvelgiant į nepilnamečio vaiko interesus.
Dalis buto, priklausančio Jūsų draugui, gali būti palikta Jums uzufrukto teise (uzufruktas –asmens gyvenimo trukmei ar apibrėžtam terminui, kuris negali būti ilgesnis už gyvenimo trukmę, nustatyta teisė naudoti svetimą daiktą ir gauti iš jo pajamas ir pan.), atsižvelgiant būtent į tai, kad Jus turite bendra nepilnametį vaiką. Uzufruktas nustatomas tol, kol vaikas tampa pilnamečiu. Pasibaigus uzufruktui, uzufruktorius privalo grąžinti savininkui uzufrukto objektą tos būklės, kurios ji gavo, atsižvelgiant į normalų susidėvėjimą, jei nebuvo aptarta kitaip.

Teisės konsultantė
Oksana Volčiok

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (43)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.