Vestuvės.lt
Verta žinoti
Kaip sutaupyti organizuojant vestuves? (2)

Deividas (FotoPasaka): Jau senokai viena iš labiausiai eskaluojamų temų yra „sunkmetis“, „krizė“ ir pan. Tad neatsilikime nuo mados ir mes. :)

Pateikiame keletą patarimų, kaip galėtumėte sutaupyti organizuodami savo vestuves.

* Turbūt daugiausiai galite sutaupyti perkėlę vestuvių datą iš populiariųjų dienų: penktadienio ir šeštadienio į, tarkim, ketvirtadienį. Tada ženkliai sutaupysite VISUR. Kodėl? Nes daugelio paslaugų teikėjų darbo pagrindas yra savaitgalis. Todėl jeigu užsakysite jį šiokiadieniui, nuolaidą suteiks beveik visi: renginio vedėjai, vestuvių fotografai, filmuotojai, muzikantai, patalpų bei transporto nuomotojai ir pan. Mano nuomone, nuolaida turėtų prasidėti nuo 20 proc., kiti gali pasiūlyti net iki –40 proc., bet tai jau derinama individualiai. Suma susidarys LABAI ženkli, kai sudėsite visas gautas nuolaidas. Nusprendę šventės dieną pasirinkti šiokiadienį, kuo greičiau informuokite svečius, kad jie iš karto galėtų suderinti laisvadienį su darbdaviu. Jeigu norite sutaupyti, bet norite tuoktis savaitgalį, tai gal pasirinkite „nesezoninį“ laiką. Kuris dažniausiai prasideda lapkričio 1 ir baigiasi gegužės 1, jeigu telpate į šį laikotarpį, nuolaida bus panaši ar net didesnė nei tuokiantis vasarą šiokiadienį.

* Nebijokite prašyti nuolaidos, ją gali padaryti beveik visi pardavėjai. Nebūtina maldauti, tiesiog mandagiai paklauskite: „O gal būtų įmanoma pritaikyti nuolaidą?“ Tik paprastas klausimėlis, kuris, manau, pasiteisins 8 kartus iš 10, taigi nemažai sutaupysite. Jeigu pardavėjas turi galimybę sumažinti kainą, tai jis ir padarys po pirmojo mandagaus klausimo, „zyzimas“ retai pasiteisina.

* Vestuvinė suknelė iš interneto? Taip. Tik reikėtų pasirinkti patikimus pardavėjus, nesikreipti į neaiškias internetines parduotuves, kurios dažniausiai pateikia bent pora kartų žemesnes nei rinkos kainas. Suradę prekę, papildomai internete pasidomėkite apie pardavėją. Jei informacijos nerandate, geriau pasirinkite kitą pardavėją, kuris turėtų daug atsiliepimų. 10–15 atsiliepimų arba „back linkų“ į pardavėjo svetainę nėra daug, nes jie gali būti netikri. Bet norimą daiktą tikrai galima rasti. Kalbėjau su viena nuotaka, kuri parsisiuntė vestuvinę suknelę iš Turkijos, o sumokėjo tik apie pusę panašios suknelės nuomos kainos Lietuvoje. Taigi turėsite savo suknelę, su kuria galėsime padaryti „trash the dress“ fotosesiją (plačiau apie šį naują fotosesijos žanrą Lietuvoje, pakalbėsime kitą kartą). Taigi ieškokite informacijos forumuose, mokykitės iš kitų nuotakų patirties.

* Dar kartą peržvelkite svečių sąrašą. Nebūtina kviesti draugų, su kuriais nekalbėjote jau keletą metų, svečių sąraše turi būti tik tie žmonės, kuriuos norite, o ne turite, matyti. Paprašykite draugų, kad vaikus paliktų auklei ar močiutei, nes vaikams šios vestuvės nieko nereiškia, kai kurie netgi apsidžiaugs, jei nereiks dalyvauti, o ir Jūs sutaupysite. Aišku, šią taisyklę privaloma taikyti arba visiems, arba nei vienam.

* Gėlės. Jeigu puošite savo šventės vietą ar bažnyčią gėlėmis, pasirinkite sezonines gėles, jos tuo metu būna pigiausios.

* Bažnyčios puošimas. Galite pasiekti įspūdingų rezultatų ir sutaupyti, jeigu puošimo kaštus pasidalinsite su kita ar net kitomis nuotakomis. Sužinokite kas dar tuokiasi tą pačią dieną ir išlaidas bei darbą galėsite dalinti į keletą dalių.

Jeigu dar kils taupumo idėjų, būtinai parašysiu. O jei turite minčių, pasidalinkite komentaruose.

Daugiau rasite čia

www.fotopasaka.lt

 
Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (2)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.