Vestuvės.lt
Verta žinoti
Patrauklumas: Išorinis ar vidinis grožis? (6)

Gan dažnai tenka išgirsti, kad svarbu žmogaus vidinis, o ne išorinis grožis. Ar tai tiesa? O gal paguoda tų, kurie nėra apdovanoti gamtos? Ir kaip galima parodyti vidinį grožį pirmą kartą sutiktam žmogui? Nejaugi, vidus svarbiau, nei išorė, laikais kai kiekvienas siekia būti jaunu ir gražiu, tobulina išvaizdą, o ne vidų.

Mes norime patikti aplinkiniams, o ypač priešingos lyties atstovams, nes nuo to priklauso ar susirasim partnerį, norime laimėti kito žmogaus simpatijas ir padaryti gerą pirmąjį įspūdį. Rūpinimasis tuo, kokį kitiems sukeli įspūdį, noras atkreipti į save dėmesį, sužavėti yra natūrali žmogaus savybė. Nors ryškiau ji pasireiškia jaunystėje, kai pradedama daug dėmesio skirti kaip mus, mūsų elgesį ir išvaizdą vertina kiti. Nuo to priklauso ar mes patiksime kitiems. Suaugusiems taip pat labai rūpi kitų vertinimas, pripažinimas, susižavėjimas. Tai verčia juos tobulinti save. Noru patraukliai atrodyti grįsta visa kosmetikos ir mados industrija.

Pirmąjį įspūdį daugiausiai veikia ne asmenybė ar protas, o išorinės savybės - išvaizda. Ir vyrus, ir moteris vienodai veikia partnerio išvaizda, nors vyrams ji svarbesnė, palyginant su moterimis. Pasak Archer, vyrai rinkdamiesi partnerę daugiau dėmesio skiria fiziniam patrauklumui, o moterų atrankos kriterijai daugiau orientuoti į galimo partnerio charakterio bruožus. Moterims taip pat svarbesnės vyro finansinės galimybės, ambicingumas ir darbštumas. Joms tai svarbu, nes užtikrina saugų gyvenimą.

Dion teigia, kad patrauklūs žmonės, netgi vaikai ar tos pačios lyties asmenys, vertinami geriau nei nepatrauklūs; mums jie atrodo laimingesni, švelnesni. Gražiems žmonėms lengviau rasti darbą, nes jie sudaro geresnį įspūdį darbdaviams, net gražiems vaikams lengviau mokykloje, nes jų elgesys mokytojams atrodo geras, nors kartais taip ir nėra.

Taigi kyla klausimas, ką daryti tiems, kurie nėra apdovanoti išoriniu grožiu ir nenori jo gauti nenaturaliu būdu? Kaip susirasti artimą žmogų? Kas skiria pasimatymus mažiau patraukliems žmonėms?

Neverta nukabinti nosies! Žmonėms gali patikti labai gražūs asmenys, bet jie bendrauja ir tuokiasi su panašiais į save, "su savo lygio". Elder sako, kad jei partnerių patrauklumas labai skiriasi, tai mažiau fiziškai patrauklus asmuo dažniausiai turi kitų tai atsveriančių privalumų, pavyzdžiui, geresnę socialinę padėtį, daugiau pinigų. Nereikia stebėtis, kai pamatome jauną, žavią merginą su perpus vyresniu vyru ir klausti savęs ką ji jame rado. Jis papraščiausiai savo fizinius trūkumus atsveria geresne socialine padėtimi.

Na žinoma nereikia nusiminti ir tiems, kurie neturi daug pinigų ir geros socialinės padėties ir nori susirasti antrąją pusę. Apsidairykit aplink į šalia esančius žmones, gal kuris ir yra jūsų išrinktasis. Geografinis artumas yra vienas iš faktorių, kuris skatina draugiškumą, sipmatijas. Psichologai Moreland ir Zajonc tai aiškina tuo, kad dažnai matomi signalai, taip pat ir veidai, mums yra labiau mėgstami. Daug tyrimų rodo, kad vieni kitiems dažniau patinka tie žmonės, kurie gyvena kaiminystėje, mokosi vienoje klasėje.

Jau mūsų senoliai pastebėjo, kad žmogus sutinkamas pagal rūbą, o išlydimas pagal protą. Pirmam įspūdžiui labai svarbu fizinis patrauklumas, o tik vėliau žiūrima į charakterį, asmenybę, kiek žmonės panašūs tarpusavyje.

Taigi, jei noriti sužavėti Jums patinkantį žmogų:

- Tobulinkite išvaizdą;
- Stenkitės, kad jis kuo dažniau Jus matytų;
- Gerinkite socialinę padėtį.

Diana

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (6)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.