Vestuvės.lt
Jūsų laiškai
Ar reikia deklaruoti dovanotus pinigus? (6)

Ar reikia deklaruoti mamos dovanotus pinigus? Jei taip tai nuo kokios sumos?

LR civiliniame kodekse yra nustatyta, kad sutartis, kai dovanojama didesnė kaip penkių tūkstančių litų suma, turi būti rašytinės formos. Tuo tarpu nekilnojamojo daikto dovanojimo sutartis, taip pat dovanojimo sutartis, kurios suma didesnė kaip penkiasdešimt tūkstančių litų, turi būti notarinės formos.

Lietuvos Respublikos gyventojai nuo 1994 m. birželio 1 d. turi deklaruoti visais būdais įsigyjančių (įsigijusių) brangų turtą arba įsigyjančių arba perleidžiančių pinigines lėšas. Brangiu turtu laikomas ne mažesnės kaip 30000 litų vertės įsigijimo rinkos kaina įsigytas turtas, taip pat įsigytų ar perleistų kitų lėšų ne mažesnė kaip 30000 litų suma.

Vienas iš pagrindų Lietuvos Respublikos gyventojams deklaruoti pajamas yra tuomet, kai: dovanojamos piniginės lėšos, suteikiamos paskolos juridiniams ar fiziniams asmenims arba padedami į banką ir kitas kredito įstaigas terminuoti indėliai.

Pajamų deklaracija pateikiama jas deklaruojančio asmens nuolatinės gyvenamosios vietos valstybinei mokesčių inspekcijai. Pajamų deklaracija turi būti pateikta už praėjusius metus iki naujų metų balandžio 1 d.

Teisės konsultantė Žydrūnė Stuglytė

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (6)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.