Vestuvės.lt
Jūsų laiškai
Ką reikėtų daryti, kad namas išliktų tik mano asmenine nuosavybe? Atsako Žydrūnė Stuglytė (2)


Prieš du metus gavusi iš banko lengvatini kreditą įsigijau gyvenamoji namą. Kredito trukme 20 metu. Ketinu ištekėti, todėl norėčiau sužinoti, kaip bus traktuojamas mano iki vestuvių įsigytas už kreditą namas, ar kaip mano nuosavybe, ar kaip bendroji jungtine sutuoktiniu nuosavybe?

Ką reikėtų daryti, kad namas išliktų mano asmenine nuosavybe?

Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse yra nuostata teigianti, kad asmenine sutuoktinių nuosavybe yra pripažįstamas turtas, kuris abiejų sutuoktinių buvo įgytas iki santuokos sudarymo.

Kaip suprantu iš banko kreditą gavote savo vardu ir pati įsipareigojote nustatytomis sąlygomis mokėti pinigines lėšas (kreditą). Manyčiau, kad šis namas bus traktuojamas kaip Jūsų asmeninė nuosavybė jei įmokas mokėsite savo asmeninėmis lėšomis po santuokos, o ne bendromis su sutuoktiniu.

Taip pat registre šį namą turėtumėte įregistruoti savo vienos vardu, kad būtų aišku, jog jis nuosavybės teise priklauso Jums. Tuo atveju, jei kreditą už namą mokėsite bendromis lėšomis ir jei santuokos metu šis namas bus iš esmės pagerintas abiejų lėšomis ar tik vyro lėšomis ar darbu, skyrybų atveju teismas gali pripažinti šį turtą bendra jungtine nuosavybe.

Taip pat, mano nuomone, būtų protingiausia sudaryti vedybinę sutartį, kurioje tiek Jūsų sutuoktinis, tiek Jūs pati galėsite nurodyti turtą, kuris yra kiekvieno iš Jūsų asmeninė nuosavybė (tame tarpe ir šis namas) ir tą turtą kuris įgis bendrosios jungtinės nuosavybės ar bendrosios dalinės nuosavybės teisinį režimą. Sudarius šią sutartį ateityje išvengsite įvairių nesusipratimų.

Teisės konsultantė Žydrūnė Stuglytė

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (2)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.