Vestuvės.lt
Grožis ir sveikata
Sveikas įdegis saulėje prieš vestuves (5)

Kiek laiko praleidžiame vestuvinės suknelės paieškoms… Vaikštome po salonus, žiūrime, renkamės, matuojamės. Nusimetame rūbelius ir įneriame į puikią baltą kaip gulbė vestuvinį apdarą… Deja, suknelė neatrodo taip puikiai, kaip tikėjomės. Dėl blyškios po žiemos nespėjusios atsigauti odos...

Išeitis yra. Net dvi. Jei renkatės žinomesnės firmos suknelę, paprastai tas pats modelis siuvamas baltos ir šampano spalvos. Šampano ar kreminio atspalvio suknelės būtent siūlomos blyškiaodėms nuotakoms. Bet jei vestuvių dieną norite vilkėti baltai, tereikia įdegti.

Vestuves planuojame vasarą ar vėlyvą pavasarį. Galite imti atostogas ir susiplanuoti medaus mėnesį prieš vestuves: kelionė į šiltuosius kraštus ne tik leistų pailsėti, bet ir gražiai įdegti. Bet ar esate tikra, kad gražiai nudegsite? Šviesi oda yra labai rizikinga ir degintis reikia taisyklingai ir naudojant būtinas apsaugos priemones, atitinkančias odos tipą.

Kokias apsaugos priemones pasirinkti? Apsauginių odos priemonių nuo saulės yra tikrai daug. Galite pasirinkti įvairiausių firmų apsauginius kremus, losjonus, pienelius, aliejus nuo saulės. Tepami, purškiami, skysti ir tiršti… Viskas priklauso nuo jūsų norų, odos sausumo ir kišenės.

Svarbesnis pasirinkimo faktorius yra saulės filtrai. Jie saugo odą nuo UVA ir UVB spindulių, neleidžia ultravioletinių spindulių veikiamai odai senti. Ant priemonės įpakavimo ar flakono rasite užrašą: LSF4, LSF6, LSF8, LSF12, LSF15 ir t. t. Užrašas nurodo apsaugos nuo saulės koeficientą (LSF). Šie filtrai padeda reguliuoti apsaugos efektyvumą.

Pvz., LSF12 reiškia, kad galite išbūti saulėje 12 kartų ilgiau nei be apsaugos. Kuo didesnis koeficientas, tuo ilgiau galite būti saulėje. Taigi, jei įdegate per 15 minučių, pasitepusios losjonu, pažymėtu koeficientu 12, saugiai mėgausitės saule 3 valandas (15 min.x12=180 min.).

Paprastai iš pradžių naudojama stipresnė apsauga, vėliau, pagal tai, kiek įdegama, naudojama apsaugos priemonė su silpnesne apsauga nuo saulės.

Apsaugos pagal odos tipus:

  • jau įdegusiai ar tamsiai odai naudokite priemones LSF2–6.
  • Normalaus odos tipo brunetėms ir raudonplaukėms, neturinčioms strazdanų rekomenduojamas saulės filtras LSF4–6, vėlesnėmis dienomis — LSF4–6.
  • Vidutinės ir šviesios blondinės (vidutiniškai šviesia oda) turėtų naudoti LSF8, vėliau — LSF6–8.
  • Blyškios jautrios odos moterims tinka priemonės su filtru LSF12, vėlesnėmis dienomis — LSF8–10.
Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (5)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.