Vestuvės.lt
Grožis ir sveikata
Žurnalas PLAYBOY pataria vyrams (64)

Ypač per vestuves žvilgsnis ir fotokamera krypsta į jaunųjų rankas. Nesutvarkyti vyro nagai tikrai atrodo šiaip sau prie jaunosios gražaus manikiūro. Kad nereikėtų jaustis nepatogiai ar visaip dangstyti plaštakų, pasirūpinkite tuo iš anksto.

***

Plaštakos — viena iškalbingiausių kūno dalių. Todėl prižiūrėtos rankos ir nagai visada buvo įvaizdžio dalis, prestižo reikalas. Jos apie vyrą pasako labai daug — nuo įpročių ir ligų iki kriminalinių įkalčių.

Rankos svarbios ne tik įvaizdžiui, bet ir santykiams — juk jomis liečiame kitus žmones. Tai buvo aišku dar senovės Egipto laikais. Tiesa, kai kas per tą laiką buvo primiršta, o įvairiose šalyse ir laikmečiuose požiūris į vyrų nagų priežiūrą gerokai skyrėsi. Senovės Egipte vyrai nagus dažė, Kinijoje augino — buvo manoma, kad per juos tarsi antenomis žmogaus galvą pasiekia šviesios mintys. Be to, ilgi nagai rodė, kad jų savininkui nereikia dirbti. Viduramžiais — atvirkščiai, ilgų nagų negalima buvo auginti, nes tai siejosi su raganiais (o juos anuomet degindavo). Dabar griežtų taisyklių nebėra, tačiau į kelis dalykus verta atkreipti dėmesį.

Nagų būklė — organizmo būklės atspindys. Į akivaizdžius pakitimus reikia atkreipti dėmesį. Sakykim, gelsvai ruda spalva gali rodyti grybelinį susirgimą, ilgalaikį antibiotikų vartojimą, besivystančią psoriazę (nago storėjimą ir atšokimą). Pernelyg didelis trapumas — medžiagų apykaitos sutrikimą, kalcio, vitaminų, mikroelementų trūkumą. Įgaubti nagai rodo, kad jums tiesiog trūksta baltymų. Taigi pirmiausiai išspręskite šias problemas.

Susitvarkykite įaugusius nagus. Konservatyvus gydymas trumpalaikį efektą duoda, bet geriausia juos pašalinti chirurgiškai ir apie tai pamiršti.

Žinoma, geriausiai nagus sutvarko grožio salone. Tai patogu, nebrangu (mažiausia kaina Vilniuje — nuo 12 litų), o rezultatas — daug geresnis nei tai darant pačiam. Labai savimi besirūpinantys vyrai pas manikiūrininkę lankosi kas 2 savaites. Praėjo laikai, kai tai buvo nelaikoma nevyriška. Kai kurie vyrai į manikiūro saloną užlekia prieš svarbius susitikimus — per pasitarimus į nagų būklę dėmesį ypač dažnai atkreipia vakariečiai.

Bet būkime realistai: vyrai, kurie išvis pastebi turintys nagus, dažniausiai juos tvarkosi patys. Keli patarimai jiems.

* Nagai turi būti nukarpyti ovaliai, labiau linkstant į griežtesnę formą. Per trumpai kirpti nereikia. Pirma — skaudės gyvuonį, gali susidaryti maži uždegimo židiniai. Antra — traumuotas nagas gali ataugti kreivas ir negražus, taip galima paskatinti ir jau minėtus nago įaugimus. Karpant nagus nukarpomos ir odos atplaišėlės.

* Gražiai sutvarkyti nagams būtinai reikalinga dildė. Geriausios dildės šiuo metu yra stiklinės. Dažna klaida — naudoti dildę iškart po vonios ar dušo! Nagai tada per daug minkšti ir lūžinėjantys, lengviau pažeidžiami. Dildyti reikia viena kryptimi — tada nagai nesisluoksniuos ir neatsiras nereikalingų atplaišų. Dildė laikoma statmenai nago pakraščiui — tada nušlifuotas nago kraštas nebūna aštrus.

* Jei nago odelės plonos ir vos matosi, užteks tik jas suminkštinti ir atstumti. Tai reikia atlikti atsargiai — pusmėnulio srityje nago plokštelė nevisiškai suragėjusi, todėl dėl šiurkščių judesių vėliau ataugs banguota. Kas turi kantrybės, gali odeles ir nukarpyti, tik svarbu nepersistengti ir nepažeisti odos.

* Gražiai atrodo nupoliruoti nagai. Anksčiau kilmingi Europos vyrai nagus poliruodavo iki veidrodinio spindesio. Ši tradicija išlikusi iki šiol — natūraliai spindintys nagai rodo aukštą socialinį statusą. Be to, poliruojant pagerėja kraujo apytaka po nagu. Poliruojančią dildę geriausia nusipirkti su trimis paviršiais — tokių rasite ir paprastame prekybos centre. Nusipoliruoti nagus galite kad ir vakare prie televizoriaus. Tik neužsižaiskite — pernelyg įnirtingai poliruojant nagas gali per daug suplonėti.

* Kartais sveika padengti nagą vitaminų, maitinančių nago plokštumą, mišiniu. Vitaminų dažnai būna bespalvio lako sudėtyje, bet tie, kas neapkenčia lako, lengvai susiras paprasto nagų stiprintojo ar priemonės nuo sluoksniavimosi (paduodama nagų lako skyreliuose).

* Retsykiais patepkite rankas kremu. Nepamirškite, kad rankų oda — anksčiausiai senti pradedanti kūno dalis.

FAKTAI IR SKAIČIAI

Pradininkas
Manikiūrą Europoje išpopuliarino vyras. Tai buvo prancūzų karalius Lui Pilypas. Apie 1830 m. valdovas pareikalavo, kad jam būtų tvarkomi nagai. Karališka užgaida tuojau pasklido ir tarp moterų — iki tol buvo madinga tik lavinti riešus, kad rankų forma būtų grakšti.

Ligos
Nagų būklė — diagnostinė vertybė. Žmogui sergant, dažniausiai negaluoja ir jo nagai. Pvz., širdies ligonių nagai dažnai įgauna melsvą atspalvį, gripas nagus gali „išbanguoti“. Ligai išnykus, susitvarko ir nagų forma, spalva.

Tempas
Nagas visą savo ilgį atauga maždaug per 130–170 parų. Vyresniame amžiuje nagai auga lėčiau, bet vasarą visiems nagai auga intensyviau negu žiemą. Rankų pirštų nagai auga greičiau nei kojų.

Poveikis
Kinų medicinoje tikima, jog stimuliuodami nagus ir aplink juos esančias zonas, galime greitai ir efektyviai paveikti bet kuriuos žmogaus organus bei kūno dalis.

H2O
Iki 16 proc. nago sudaro vanduo.


Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (64)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.