Vestuvės.lt
Papročiai ir tradicijos
Apie sidabrines vestuves (4)

Sidabrinės vestuvės švenčiamos kartu nugyvenus amžiaus ketvirtį — 25–erius metus. Sidabrinės vestuvės — tai riba, iki kurios nueina ne visi. Per tiek metų buvo sugebėta išsaugoti šilumą ir švelnumą, kurie ir atvedė du žmones vieną prie kito iš pradžių. Meilė ir pagarba vienas kitam padėjo nugalėti gyvenimo išbandymus, išmokė iš pusės žodžio suprasti vienas kitą.

Iš kur kilo toks šių vestuvių pavadinimas? Kiekvienas šeimyninio gyvenimo tarpsnis turi savo pavadinimą. Pirmasis vestuvių jubiliejus vadinamas „žaliasis” (kitur — kartūninis, medvilninis). Čia žodis „žalias” tikriausiai reiškia nesusitupėjęs, nenusistovėjęs, o kartūninis — pabrėžia medžiagos plonumą, simbolizuoja jaunos poros jausmų netvirtumą. Bet metai po metų jūsų jausmai tvirtėja, noras būti kartu tampa vis stipresnis, sąjunga — stipresnė. Po kelerių metų bendro gyvenimo meilė įgauna kiek kitokią reikšmę ir atspalvį, ji tampa labiau suvokta, atsiranda noras ne tik mylėti, o padėti vienas kitam, pavaduoti vienas kitą.

Štai ir vestuvių metinių pavadinimai tampa labiau fundamentalūs, ir ketvirčio amžiaus jubiliejus jau įgauną metalo stiprumą, pažymėdamas ir to metalo kilnumą. Iki sidabrinių vestuvių jau buvo popierinės, odinės, medinės, cinko, varinės, skardinės, rožinės, stiklinės, porcelianinės. Tačiau šios medžiagos ir metalai nepriklauso kilmingiesiems, jie simbolizuoja tik tam tikrą sąjungos stiprumą, bet ne kilnumą ir grožį. O šis laiko tarpas kaip tik nusako, kad sugebėjote ne tik išsaugoti meilę, bet ir išvengti nemažai povandeninių rifų, vadinasi, nusipelnėte tokio papuošalo, kaip sidabrinis žiedas, sidabrinė žvakidė.

Pirmasis šio jubiliejaus ritualas — pasibučiavimas. Pirmasis bučinys — kaip tai romantiška ir gražu, paslaptinga ir nepakartojama. Vyras ir žmona tą rytą ilgu bučiniu linki vienas kitam gero ryto ir geros dienos. Ir juo ilgesnis bus šis bučinys, tuo saldesni bus jūsų prisiminimai apie šią dieną.
Šio ryto pusryčiai — kitokie. Svarbiausia čia — sidabro žvakidėse uždegamos žvakės.

Į šį jubiliejų susirenka vaikai ir vaikaičiai, šeimos bičiuliai ir giminės. Jiems dalyvaujant pasikeičiama sidabriniais žiedais, tuo įrodydami, kad jie myli vienas kitą taip pat stipriai, kaip pirmąją jų bendro gyvenimo dieną. Šią gražią ir iškilmingą įvykį galima atlikti tiek namuose, tiek susitarus ir santuokų registravimo įstaigoje. Jei santuoka nebuvo įregistruota bažnyčioje, ši diena — puiki proga tai padaryti.
Pagrindinė tradicija, kurios laikomasi visose šventėse — gėlių įteikimas. Kaip ir vestuvių dieną, vyras žmonai padovanoja gėles, mėgstamus ir romantiškus žiedus. Esant galimybėms, dovanojami dirbiniai iš sidabro. Kaip minėjome, sidabras simbolizuoja tvirtumą ir kilnumą.
Daug kur priimta pasikviesti svečius, artimuosius — tuos, su kuriais jubiliatai pageidauja pasidalinti savo laime, švente.
Svečių pasikvietimas — taip pat tradicija. Todėl kvietimus reikia išsiųsti (ar kitaip pranešti) prieš dvi–tris savaites. Labai gražu pakviesti tuos, kurie dalyvavo jūsų vestuvėse. Suprantama, jog tai gali būti sudėtinga, bet įmanoma ir verta pabandyti.

Svarbus šio jubiliejinio stalo atributas yra tortas (pyragas), kurį suraižoma įvairiai: pusiau, pabrėždami du gyvenimo gabalus, į keturias dalis, dvi pasilikdami sau, o kitas dvi įteikdami tėvams, kaip dėkingumo jiems išraiška. Svarbiausia, kad tortas būtų ne kasdieniškas, iškilmingas, kažkuo pažymėtas, kad kiekvienas svetys pajustų, kaip su jais dalinatės savo šventės jausmais.

Jeigu pageidaujate, kad sidabrinių vestuvių šventė praeitų tikrai šventiškai neruoškite priėmimo namuose. Tik pavargsite aptarnaudama svečius, nepasijusite, kad šios dienos svarbos. Juk yra tiek daug įvairių, patogiai įrengtų, vietų, vietelių su gražia panorama…

Dovanos — taip pat tradicijų dalis. Eidamas į tokias iškilmes kiekvienas pagalvoja, o ką gi padovanoti jubiliatams. Suprantama, sidabrą. Sidabras — metalas brangus, vadinasi, geriausia dovana šią dieną bus gaminiai iš šio metalo. Svarbiausia vieta tenka juvelyriniams gaminiams — papuošalams.

Sidabrinė grandinėlė nuostabiai papuoš „jaunosios” kaklą. Paprastai tokią dovaną įteikia artimiausias žmogus. Jei ne vyras, ji labai tinka žentui. O jeigu ant grandinėlės kabės „jaunosios” Zodiako ženklas — nieko daugiau nereikia. Be to, Zodiako ženklas — tinkamas talismanas, kuris padės porai ir ateityje išsaugoti ramų ir laimingą gyvenimą.

Apyrankė nuo seno laikoma prisirišimo simboliu. Todėl apyrankę dovanoti šių vestuvių proga irgi būtų tinkama.

Graži dovana sidabrinių vestuvių proga gali būti laikrodis. Tai laiko simbolis, skaičiuojantis kartu nugyventą laiką ir laiką, kurį dar reikia gyventi.

Stalo įrankiai — ir maloni, ir praktiška dovana. Šaukštai dovanojami ne pilnam stalui (6 ar 12), o tik du. Jubiliatai turės po sidabrinį šaukštą ir naudosis jais maloniausiomis jiems progomis.

Kad ir kokia būtų dovana, jos reikšmingumą akcentuos juvelyrų išgraviruoti įrašai. Suprantama, su būtinu „25”!

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (4)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.