Vestuvės.lt
Papročiai ir tradicijos
Mes skirtingų tikėjimų (6)

Ruošiuosi tekėti rugsėjo mėn., bet mano išrinktasis Aleksandras yra staravėras, o aš katalikė. Jis nori, kad apsivestumėme cerkvėje, o aš bažnyčioje. O tik susirašyti nenorime.

Ši situacija yra ne standartinė. Vadinasi, jo tėvai ir senuoliai reikalaus, kad paklustumėte jo papročiams, tradicijoms, jo šeimos gyvenimo būdui. Tad turėsite atsisakyti savo ir savo šeimos tradicijų bei papročių. Kol viešpatauja aistra — tai nesunku, į aplinkinių priekaištus numojate ranka — „aš jį myliu”, bet aistra užgęsta, meilė išblėsta, pasireiškia savigarba, asmenybės laisvė, lygiateisiškumo, lygiavertiškumo jausmas… Vadinasi, arba pasiduoti, arba maištauti. Yra daug šeimų, kurių tikyba, tradicijos ir papročiai „labai griežti“, bet yra ir labai daug šeimų, kuriuose tos tradicijos daro tam tikrą įtaką nuotaikai.


Vienos bažnyčios kur vienu metu gautumėte du palaiminimus — nėra. Nors Dievas lyg ir vienas, o, kaip matote bažnyčių ir reikalavimų yra daug. Vadinasi, reikės sutikti su palaiminimu tik stačiatikių bažnyčioje, arba įkalbėti Jį eiti ir į „savo” bažnyčią.

O gal pasiūlyti teisinę sutartį. Taip gyvena pirmuosius du–tris metus ko gero jau pusę vedusiųjų. Kai viskas nusigludina, vedybas apiformina pagal visus teisinius ir moralinius principus. Ieškokite kompromiso.

Pagarbiai,
R. Razauskas

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (6)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.