Vestuvės.lt
Papročiai ir tradicijos
Nuotakos išpirkimas (3)

Ši tradicija sena. Pirmąjį vestuvių rytą jaunikis su pulku atvyksta į nuotakos namus išsivežti jaunosios. Prieš atvykstant jaunikiui nuotaka gali būti paslepiama. Jos ieškoti, ją surasti ir atpažinti turi piršlys. Tai turi vykti intensyviai, nes dažniausiai laiko turima nedaug, o santuokos valanda nustatyta.

Ieškodamas nuotakos, piršlys jaunikio vardu sako, kad „ieško drobių audėjos, šieno grėbėjėlės”, dabar galima pakeisti „virėjėlės, vystyklų plovėjėlės” ir t. t. Kartais vietoje jaunosios svočia atveda vyriausiąją pamergę. Piršlys supratęs apgaulę, aiškina, kad „šios mergelės piršteliai per ploni darbeliams dirbti ir žiedelius mūvėti, teks jai dar metelius kitus palūkėti…”, ir paduoda jai saldainį. Po to piršlys prašo jam pačiam leisti ieškoti nuotakos. Svočia gali nesutikti ir piršlys turi išpirka įgyti svočios pritarimą. Piršlio gražbilystė ir dovanėlės paperka uošvę ir ši leidžia. Čia gali tikti įvairios mįslės, sąmojingi klausimai, kurių pluoštas pateikiamas žurnale „Vestuvės”. Dažnai pasako vaikai. Piršliui suradus — gerai, paieškojus ir neradus, nuotaka atvedama prie jaunikio. Tada visi susėda už stalo.

Pagal tradiciją prie jaunojo sėdasi piršlys, prie jaunosios – svočia. Pagaliau piršlys praneša, kad laikas vykti į santuoką. Jaunieji atsisveikina su tėvais. Piršlys prižiūri, kad išvažiuojantieji į mašinas susėstų nustatyta tvarka: svočia su jaunąja, pabroliai su pamergėmis. Jis pats važiuoja pirmasis — į santuoką su jaunikiu, o atgal — su svočia.

R. Razauskas

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (3)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.