Vestuvės.lt
Papročiai ir tradicijos
Vestuvės su tradicinėmis senovinėmis apeigomis (22)

Idėja Jono Basanavičiaus gimtinėje rengti vestuvių edukacinę programą gimė prieš keletą metų. Muziejaus kolektyvas norėjo ko nors kitoniško, netradiciško, ir lūkesčiai pasiteisino.Atsiranda vis daugiau norinčiųjų švęsti vestuves įdomiau, laikantis senelių, prosenelių papročių.

Žinia apie šią rengiamą programą keliauja iš lūpų į lūpas. Dažnai besilankantys vestuvininkai susimąsto ir apie galimybę švęsti pirmagimio krikštynas J. Basanavičiaus gimtinėje. Tam irgi yra parengta edukacinė programa.

Čia neorganizuojama šventė su vaišėmis nukrautais stalais, „neuliavojama“ iki pirmųjų gaidžių. Visa vyksta simboliškai, vaišės — irgi simbolinės, reikalingos pagal programą, kuri trunka nuo vienos valandos iki pusantros.

Edukacinėse programose talkina Gražiškių folkloro kolektyvas „Gražupis“. Muziejaus kolektyvas džiaugiasi galintis skleisti tradicijas, o labiausiai džiugina tai, kad jos gyvos ir žmonės jų ieško.

Tad jei pageidaujate tradicinių apeigų ir norite įsimintinai pažymėti svarbiausias gyvenimo šventes — tai puiki galimybė!

FOTO GALERIJA
Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (22)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.