Vestuvės.lt
Teisiniai klausimai
Civilinė santuoka — Rusijoje, bažnytinė — Lietuvoje (2)

Draugas yra Rusijos pilietis, tad ketiname tuoktis Rusijoje. Po kelių savaičių nuo civilinės santuokos įregistravimo Rusijoje, planuojame susituokti bažnyčioje Lietuvoje. Kaip bus registruojama santuoka? Ar ji teisiškai galios ir Lietuvoje? Po vestuvių ketinu persikelti gyventi pas vyrą, bet Lietuvos pilietybės neatsisakysiu. Kur kreiptis, norint gauti pažymą apie neteistumą, tiksliau pažymą, kad Lietuvos Respublikoje nesu buvusi patraukta baudžiamojon atsakomybėn?

Jums susituokus Rusijoje ši santuoka bus įtraukiama į apskaitą Jūsų gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje civilinės metrikacijos įstaigoje įrašant santuokos įrašą, išduodant santuokos liudijimą. Civilinės metrikacijos įstaigos į apskaitą įtraukia tik tas santuokas, kurios užsienyje įregistruotos nepažeidžiant Lietuvos Respublikos įstatymų. Santuokos  pradžia bus laikoma užsienio valstybės institucijos išduotame santuokos liudijime nurodyta data.

Svarbu tai, kad paduodamo santuokos liudijimo kopija turi būti notariškai patvirtinta, išversta į lietuvių kalbą ir legalizuota, jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys nenumato kitaip. Žinoma ji galios Lietuvoje. Pasą pasikeisite bendra tvarka Lietuvoje, o jei jau negyvensite LR, tai turėsite  kreiptis į Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą Rusijoje arba tiesiai į įgaliotą instituciją. Dėl pažymos apie patraukimą baudžiamojon atsakomybėn gavimą informaciją manau Jums galėtų suteikti Civilinės metrikacijos skyrius arba Vyriausiasis komisariatas.
 

Žydrūnė Stuglytė

Teisės konsultantė

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (2)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.