Vestuvės.lt
Teisiniai klausimai
Santuoka su užsieniečiu. Kokių dokumentų reikės? (464)

Mano vaikinas yra Vokietijos pilietis, tačiau visą gyvenimą gyvena Prancūzijoje, kokių dokumentų jam reikia norint įregistruoti santuoką? Jau buvau sudariusi bažnytinę santuoką ar būtų kokių nors kliūčių mums susituokti?

Pirmiausia svarbu kur planuojate tuoktis. Jei Lietuvoje, tai, jei jau buvote sudariusi bažnytinę santuoką, antros bažnyčioje negalėsite sudaryti.

Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigai turite pateikti prašymą, jog norite sudaryti santuoką, asmens tapatybę liudijančius dokumentus: Jūs — skyrybų liudijimą, o draugas — pažymą iš savo valstybės kompetentingos institucijos patvirtinančią, kad nėra kliūčių sudaryti santuoką, ji turi būti išversta į lietuvių kalbą, jei būsimas sutuoktinis išsiskyręs — santuokos nutraukimo liudijimą, jei našlys — sutuoktinio mirties liudijimą, kvitą, jog yra sumokėta rinkliava už santuokos registravimą.
Jei ruošiatės tuoktis kitoje valstybėje, turėtumėte kreiptis į tos valstybės kompetentingą instituciją arba į ambasadą ar konsulatą, kur Jums turėtų suteikti informaciją kokių dokumentų reikia santuokai sudaryti.

Šiuo metu su draugu gyvename ir dirbame Airijoje. Norime susituokti Lietuvoje. Jis yra iš Turkijos, todėl Airijoje dirba su darbo viza.
Žinau, kad norint jam važiuoti į Lietuvą reikės vizos, bet tai padaryti nesunku. Jis gaus atostogų vizą. Norėtume viską atlikti labai greitai, nes atostogos būtų tik porą savaičių. Kokių dokumentų mums reikėtų? Ir kiek laiko tai užtruktų?

Lietuvoje santuoka registruojama praėjus ne mažiau kaip 1 mėnesiui. Kai būsimi sutuoktiniai prašo ir yra svarbių priežasčių — civilinės metrikacijos įstaigos vadovas gali leisti susituokti ir nepraėjus vienam mėnesiui nuo dokumentų pateikimo dienos. Būsimo sutuoktinio dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą ir patvirtinti. Reikia pateikti šiuos dokumentus:
1. Gimimo liudijimus.
2. Pasą ar jį atstojantį dokumentą.
3. Išsituokusiam asmeniui — ištuokos liudijimą.
4. Našliui — sutuoktinio mirties liudijimą.
5. Užsienio pilietis turi pateikti ir savo valstybės kompetentingos įstaigos išduotą dokumentą patvirtinantį, kad nėra kliūčių santuokai sudaryti.

Aš — lietuvė, partneris — rusas. Jau 5–eri metai gyvename kartu užsienyje. Norėtume susituokti Lietuvoje ir abu likti čia gyventi. Kokių dokumentų reikia santuokai ir ką daryti, kad būsimas vyras galėtų oficialiai gyventi Lietuvoje? Kiek tai trunka?

Norėdami įregistruoti santuoką Lietuvoje, Civilinės metrikacijos įstaigai turėsite pateikti šiuos dokumentus:

* Galiojančius pasus arba asmens tapatybės korteles;
* Gimimo liudijimus;
* 20 litų valstybės rinkliavos kvitą už neiškilmingą santuokos registravimą arba 80 litų valstybės rinkliavos kvitą už iškilmingą santuokos registravimą;
* Ištuokos liudijimą (ištuoktam asmeniui) arba sutuoktinio mirties liudijimą (našliui).

Užsienio valstybės pilietis, paduodamas prašymą įregistruoti santuoką, privalo pateikti pasą, gimimo, ištuokos (išsituokęs asmuo) ar atitinkamai sutuoktinio mirties liudijimus (našlys) ir savo valstybės kompetetingos įstaigos išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad jo santuokai nėra kliūčių (t. y., kad nėra sudaręs santuokos). Šie dokumentai (išskyrus pasą) turi būti išversti į lietuvių kalbą ir nustatytąja tvarka legalizuoti.

Jums atvykstant į Lietuvą draugas turės gauti vizą. Jums atvykus ir susituokus, kaip santuokos pagrindu jis galės prašyti suteikti leidimą laikinai apsigyventi Lietuvoje. Šiuo pagrindu naujas leidimas bus išduodamas kiekvienais metais, jei santuoka bus nenutraukta. Pateiktas prašymas dėl laikino gyvenimo bus išnagrinėtas per 3 mėnesius nuo prašymo pateikimo dienos. Po penkių metų Jūsų vyras galės prašyti suteikti leidimą gyventi Lietuvoje nuolatos.

Žydrūnė Stuglytė

Teisės konsultantė

Civilinės metrikacijos taisyklėse sakoma, kad užsienio piliečiai, norintys įregistruoti santuoką Lietuvoje, turi pateikt kažkokį legalų dokumentą iš savo šalies kompetentingų įstaigų, įrodantį, kad nėra kliūčių santuokai (39). Mano sužadėtinis yra Australijos pilietis, bet visą gyvenimą gyvenęs Didžiojoje Britanijoje. Tad iš kurios šalies įstaigų jis turėtų gauti tą dokumentą ir kas tai per dokumentas?

Manau, kad tai turėtų būti Australijos kompetentingų įstaigų išduotas dokumentas, kadangi Civilinės metrikacijos taisyklės reglamentuoja užsienio šalių piliečių (o ne gyventojų) civilinės būklės aktų registravimo ypatumus.

Kiekvienoje šalyje tas dokumentas gali būti kitoks. Manau, reikėtų kreiptis į Australijos ambasadą (Švedijoje) arba į LR Užsienio reikalų ministeriją.

Pagarbiai,
advokatas Darius Ališauskas
62 13 50, 8 612 40361

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (464)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.