Vestuvės.lt
Teisiniai klausimai
Santuoka už anglo Lietuvoje (1)

Ruošiuosi ištekėti už anglo Lietuvoje. Kokių dokumentų jam reikės vedant mane Lietuvoje ir kokių dokumentų — man, tekant Anglijoje (bus dvi ceremonijos)?
Jis jau buvo  kartą vedęs. Ar reikia skyrybas įrodančio dokumento?

Ar tinka anglų kalba, ar reikia išverst į lietuvių?

Tuokiantis Lietuvoje reikia turėti šiuos dokumentus:

· galiojančius LR piliečio pasus arba asmens tapatybės korteles,

· gimimo liudijimus,

· 20 litų valstybės rinkliavos kvitą (kodas 5726) už neiškilmingą santuokos registravimą arba 80 litų valstybės rinkliavos kvitą (kodas 5726) už iškilmingą santuokos registravimą

· ištuokos liudijimą (ištuoktam asmeniui) arba sutuoktinio mirties liudijimą (našliui).

Užsienio valstybės pilietis, paduodamas prašymą įregistruoti santuoką, privalo pateikti pasą, gimimo, ištuokos (išsituokęs asmuo) ar atitinkamai sutuoktinio mirties liudijimus (našlys) ir savo valstybės kompetentingos įstaigos išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad jo santuokai nėra kliūčių. Šie dokumentai (išskyrus pasą) turi būti išversti į lietuvių kalbą ir nustatytąja tvarka legalizuoti, jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys nenumato kitaip.

Pirmiausia, kadangi jau būsite susituokę Lietuvoje – Anglijoje santuokos registruoti nereikės, reikės tik pateikti dokumentus įtraukti šią santuoką Anglijoje į apskaitą. Jei sudarinėtumėte santuoką Anglijoje kokius dokumentus reikia pateikti atsakytų Anglijos kompetentinga įstaiga, nes tai yra kiekvienos valstybės vidaus reikalas.

Teisės konsultantė

Žydrūnė Stuglytė

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (1)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.