Vestuvės.lt
Teisiniai klausimai
Tuoksimės Mauricijaus saloje (5)

Planavome didelę šventę Lietuvoje su santuoka civilinės metrikacijos biure ir bažnyčioje, bet paskutiniu metu pasikeitė mūsų planai. Tėvai dovanoja kelionę, kurioje yra galimybė susituokti Mauricijaus saloje (Taitis). Mus sužavėjo ta mintis, viską organizuoja viešbutis. O ar ten susituokus, mūsų santuoka galios čia? Ar ten ji bus civilinė, o grįžusiems reiks susirašyti bažnyčioje?

Santuokos, sudarytos bet kokioje šalyje, yra visu pripažįstamos ir lygiavertės, kitaip kiekvienas žmogus galėtų turėti po sutuoktinį kiekvienoje šalyje. Tiesiog grįžę kreipsitės į civilinės metrikacijos įstaiga dėl santuokos įtraukimo į apskaitą, kaip santuoka sudaryta užsienyje. Jums reikėtų pateikti santuokos liudijimą ir jo oficialų vertimą į lietuvių kalba, abiejų pasus (asmens tapatybės korteles) ar juos atitinkančius dokumentus. Santuoka į apskaitą įtraukiama darant santuokos įrašą.
Dėl bažnytinės santuokos, tai tokiu atveju, jei norite susituokti bažnyčioje Mauricijaus saloje, tai Jums ir Jūsų sužadėtiniui reikės paimti dokumentą Jūsų parapijos bažnyčioje apie tai, kad neesate sudarę bažnytinės santuokos.

Teisės konsultantė
Oksana Volčiok

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (5)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.