Vestuvės.lt
Teisiniai klausimai
Tuoksiuosi su Lenkijos piliete (9)

Noriu susituokti su Lenkijos piliete. Ar ji gaus Lietuvos pilietybę ir jei išvyksiu gyventi į Lenkiją, ar galėsiu turėti dvigubą pilietybę?

Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymas numato Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimą asmeniui, sudariusiam santuoką su Lietuvos Respublikos piliečiu. Tokiu atveju Lietuvos Respublikos pilietybė suteikiama:
1. Asmeniui, sudariusiam santuoką su Lietuvos Respublikos piliečiu ir pastaruosius septynerius metus bendrai su sutuoktiniu gyvenančiam Lietuvos Respublikos teritorijoje;
2. Asmenims, sudariusiems santuoką su Lietuvos Respublikos piliečiais: tremtiniais, politiniais kaliniais ar jų vaikais, gimusiais tremtyje, — Lietuvos Respublikos pilietybė suteikiama, jei jie susituokę persikelia nuolat gyventi į Lietuvos Respubliką ir pastaruosius penkerius metus bendrai su sutuoktiniu, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, gyvena Lietuvos Respublikos teritorijoje;
3. Asmeniui, pragyvenusiam Lietuvos Respublikoje susituokus su Lietuvos Respublikos piliečiu daugiau kaip vienerius metus, jei jo sutuoktinis miršta, Lietuvos Respublikos pilietybė gali būti suteikiama, jam pragyvenus Lietuvos Respublikos teritorijoje penkerius metus.
Pateikęs prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybes, asmuo turi atitikti tokias įstatymo nustatytas sąlygas:
1. Būti išlaikęs valstybinės kalbos egzaminą;
2. Prašymo pateikimo metu nuolat gyventi Lietuvos Respublikos teritorijoje;
3. Būti išlaikęs Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminą;
4. Yra asmuo be pilietybės arba tokios valstybės pilietis, pagal kurios įstatymus Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo atveju praranda tos valstybės pilietybė, ir raštu praneša apie savo sprendimą atsisakyti turimos kitos valstybės pilietybės, kai jam bus suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė.
Kas liečia dvigubos pilietybės, tai Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra įtvirtintas viengubos pilietybės principas, tai reiškia, kad Lietuvos Respublikos pilietis negali būti kartu kitos valstybės pilietis. Lietuvos Respublikos Konstitucija draudžia dvigubą pilietybę.

Teisės konsultantė
Oksana Volčiok

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (9)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.