Vestuvės.lt
Vestuvinė puokštė, gėlės
Kaip ilgiau išsaugoti dovanotas gėles? (4)

Skintos gėlės greitai vysta. O taip norėtųsi jas kuo ilgiau išlaikyti. Deja, pagrindinė gėlių išlaikymo sąlyga — jų teisingas nuskynimas. To sukontroliuoti dažniausiai negalime. Keletas patarimų svečiams, kaip prailginti dovanojamų gėlių gyvenimą, ir jaunavedžiams — kaip jas kuo ilgiau išsaugoti.

Jei patys darote puokštę, nuskintoms ar iš parduotuvės parsineštoms gėlėms padarykite šviežius pjūvius ir kelioms valandoms, ar dar geriau visai nakčiai, pamerkite jas į didelį indą su vandeniu. Gėles statykite vėsioje, tamsioje vietoje. Žiedai neturi mirkti vandenyje!
Labai svarbu tinkamai nupjauti kotus. Pašalinkite 1–2 cm gėlių koto. Jeigu gėlių kotai sumedėję, pvz., rožių, alyvų, gėlės kotą reikia pjauti įstrižai, aštriu peiliu. Kuo kotas kietesnis, tuo įstrižesnis pjūvis. Gėlėms minkštais kotais daromi ne tokie įstriži arba beveik tiesūs pjūviai. Gvazdiką pjaukite tik truputį įstrižai, na, o tulpę — beveik tiesiai.
Pašalinkite nereikalingus lapus — palikite daugiausia tris. Lapai jokiu būdu negali mirkti vandenyje. Labai sumedėjusiems augalams pašalinkite visus lapus.
Nelieskite pirštais šviežiai nupjauto koto apačios.
Gėles sumedėjusiais kotais merkite į šiltą, 30–40° С temperatūros vandenį. Vanduo turi apsemti maždaug pusę koto. Gėles minkštais kotais merkite į šaltą vandenį, jo pilkite nedaug, tai priklauso nuo gėlės rūšies ir stiebo aukščio, 1–7 cm.
Klaidinga manyti, kad vandenį reikia kuo dažniau keisti. Vandenyje, kuriame pamerktos gėlės, susidaro tam tikra bakterinė terpė ir gėlės joje gerai jaučiasi. Vandenį reikia keisti tada, jei pradeda pūti kotai ar vanduo pakeičia spalvą, pasidaro neskaidrus.
Prieš merkiant gėles, visuomet jas išpakuokite. Supakuotose gėlėse greitai atsiranda puvinys.
Puokštės nelaikykite saulėje ar skersvėjyje.

Jei gėlės apvyto:
vandenyje pašalinkite kiek įmanoma daugiau koto ir pamerkite į didelį kiekį vandens. Jei kotai sumedėję, naudokite karštą vandenį. Kai gėlės atsigaus, dalį vandens nupilkite.
jei gėlės smarkiai pavyto, nupjaukite ne tik kuo daugiau koto, bet ir pašalinkite visus lapus. Kartais teks palikti visai trumpą kotelį, tačiau tuomet ilgai džiaugsitės nuostabiu žiedu!

Kaip išsaugoti gyvų gėlių papuošalus
Norėdami išsaugoti papuošalus iš gyvų gėlių — jaunikio puokštelę, jaunosios galvos papuošalus — jų gyvenimą pailginsite apipurškę vėsiu vandeniu. Kai gėlės pastebimai atgis, gerai nupurtykite drėgmę, suvyniokite į ploną popierių ir, įdėję į plastikinį maišelį, laikykite šaldytuve (ne šaldiklyje!).

Floristė K. Kasikauskienė

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (4)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.