Vestuvės.lt
Vestuvinė puokštė, gėlės
Kokias gėles dovanoti jauniesiems? (7)

Kokios vestuvės be gėlių? Iki šiol egzistuoja prietaras, kad dovanojamos jauniesiems gėlės gali nulemti jų šeimyninį gyvenimą. Sužinokite, kokias gėles geriausia dovanoti draugams, artimiesiems, kolegoms jų vestuvių dieną, o jų reikšmė pasufleruos ir neeilinį palinkėjimą...
 
Senovės Egipte lelija buvo vilties, tyrumo ir skaistybės simbolis. Tačiau viduramžiais katalikų bažnyčia paskelbė lelijas raganų gėlėmis ir jas naudojo raganų deginimo ceremonijose. Nuo to laiko Europoje lelijos vengiamos dovanoti šviesiomis progomis. Rytuose, atvirkščiai, lelijos laikomos tyromis šviesiomis gėlėmis ir jų nerasite laidotuvėse.

Rožės visada keldavo prieštaringus jausmus. Jos buvo laikomos prabangia ir šventa gėle (mergelė Marija Kristaus vystyklus džiovino ant rožių krūmų), ir drauge velniška gėle. Todėl vestuvių proga nevertėtų dovanoti didelių puokščių rožių — apsiribokite trimis–penkiais žiedais.

Viena „teigiamiausių" visų laikų gėlių laikoma pakalnutė. Ji simbolizuoja švarumą ir ištikimybę. Kuo daugiau pakalnučių — tuo daugiau laimės laukia jaunųjų jų gyvenimo kely.

Panaši yra ir žibučių reikšmė. Tiek Rytuose, tiek Vakaruose ji laikoma viena švariausių gėlių. Europoje žibutė laikoma šviesios širdies ir gerų ketinimų gėle, o Kinijoje — amžinos draugystės simboliu.

Alyvos — dar viena „nepikta" gėlė. Visais laikais visos krūmų ir medžių žiedai (jazminas, alyvos, ieva ir kt.) iki XVIII a. jauniesiems buvo priimta dovanoti ne tik gėles, bet ir ąžuolo (linkint vaikų), beržo (laimė ir sėkmė) ir kitų medžių šakas. Dabar tokios dovanos jau nebemadingos, bet galima pabūti originaliais ir suderinti šių medžių šakas su tradicinėmis gėlėmis.

Tulpės, narcizai, hiacintai ir kitos svogūninės gėlės laikomos neutraliomis. Jos dovanojamos ir kai linksma, ir kai liūdna. Jos neatneša nei gėrio, nei blogio — tiesiog tinka dovanoti „iš pareigos“...

Bijūnus ir jurginus mėgsta ugningi ir aistringi, kupini gyvenimo džiaugsmo žmonės. Ir, atvirkščiai, jų nemyli nuo meilės ir gyvenimo bėgantys žmonės. Dovanokite šias gėles jaunavedžiams — neapsiriksite.

Atsargiai su chrizantemomis. Nors Japonijoje tai gyvenimo ir amžino džiaugsmo gėlės, Europoje jos simbolizuoja mirtį.  

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (7)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.