Vestuvės.lt
Vestuvinė puokštė, gėlės
Vestuvių vietos puošimas gėlėmis (3)

Daugelyje šalių vestuvių puošimui gėlėmis skiriamas maždaug trečdalis (!) vestuvių biudžeto. Tai nuotakos puokštė, jaunojo segė — korsažas, šukuosenos dekoras gyvomis gėlėmis, pamergių, svočios puokštės, mašinos, bažnyčios ir, žinoma, vestuvių pokylio salės puošimas gėlėmis.

Pas mus gėlėms skiriamas mažesnis dėmesys. Dar gyva nuomonė, kad salę papuoš jauniesiems dovanotos puokštės, statomos ant vaišių stalų (per jas dažnai nesimato su kuo bendrauji) ar, geresniu atveju, — ant šalimais pastatyto stalelio. Bet dažniausiai dovanojamos aukštos, įvairaus stiliaus puokštės, kurias tik labai sumani pamergė sustatys gražiai, kad puokščių įvairovė puoštų, o ne darkytų bendrą salės vaizdą. Vis tik geriau kreiptis į profesionalų floristą. Čia mums sutiko patarti floristė Kristina KASIKAUSKIENĖ, dvylika metų skyrusi intensyviam ir profesionaliam darbui su gėlėmis.

KOKIOMIS GĖLĖMIS PUOŠTI

Svarbiausia, kad jaunieji (o ir svečiai) pobūvyje jaustųsi smagiai ir laisvai. Nereikėtų puošti gėlėmis, kurios intensyviai kvepia ar nepatinka jauniesiems.

Būsimų vestuvių stilius nulemia kiek ir kokių gėlių reikės. Svarbiausia informacija — apie jaunavedžių išvaizdą, suknelę, jaunikio aprangą. Didžiausias dėmesys pirmiausiai skiriamas jaunosios puokštei, paprastai tos pačios gėlės, taip pat derančios prie jų, naudojamos ir salei puošti. Taigi, kokiomis gėlėmis bus puošiama, nulemia jaunosios puokštė, bendras floristinis vestuvių stilius ir, be abejo, biudžetas. Jei jaunosios puokštė ryški — raudona, oranžinė ar saulėtos geltonos spalvos — ir salės papuošimas turėtų būti šių spalvų. Jei jaunosios puokštė prabangi, salės papuošimas ir visa vestuvinė floristika taip pat turėtų būti prabangesnė. Jei nuotakos puokštė lauko gėlių tipo — salės papuošime tai irgi turėtų atsikartoti.

Dažniausiai parenkamos šviesios, pastelinės–kreminės, baltos, šampaninės, rausvos spalvos.

Sezoninės gėlės — gražu ir teisinga

Rinkitės sezonines gėles, tačiau ne vien tik todėl, kad jos tuo metu kainuoja pigiau. Tiesiog yra labai gražu ir teisinga, kai šventiniame dekore atsispindi sezoniškumas. Pavasarį visada gražiai atrodys snieguolės, tulpės, vėdrynai, narcizai ir kitos ankstyvosios gėlės, taip pat sprogstančios medžių, krūmų šakelės. Dekoras aiškus ir pakankamai minimalistinis. Vasarą tiks visos tuo metu darželiuose, pievose žydinčios gėlės, smilgos, varpos. Gėlių gali būti daug, spalvos — pastelinės. Rudenį turėtų atsispindėti gamtos pilnatvė. Brandžios spalvos, aptakios formos. Ypač gražu, jei šventiniame dekore bus uogų kekių, vaisių. Žaismingai atrodo stalo dekore atsirandantys rojaus obuoliukai, o į didesnį obuolį galite drąsiai smeigti kortelę su svečio vardu. Jeigu vestuvės švenčiamos žiemą, gėlių daug nereikia. Vyrauja aiškios, grafiškos linijos ir spalvos. Taigi, vestuvėms tinka visos gėlės, tereikia jas tinkamai pateikti. Įvairios gėlių kompozicijos suteiks pokyliui šviežumo, elegancijos ir šventiško žavesio.

Balta — nepamirštama klasika

Vestuvių šventėje ypač gražu — baltos gėlės. Šiuolaikinės jaunosios suknelės būna įvairių baltos spalvos atspalvių, taigi ir gėlių atspalvius rinkitės pagal tai. „Įsisukite“ į senelės, mamos, tetos ar kaimynės darželį — gal ten auga lelijos, o gal žydi baltos gladiolės (kardeliai)? Labai tinka ir dekoratyvinės (ir lauko taip pat) ramunės, ypač stambiažiedės, tinka net paprasčiausia kraujažolė (jų pilnos pievos) ir kitos Jums gražios gėlės.

Jei norite stambesnių papuošimų, galite puošti gėlių girliandomis, tuomet naudokite daugiau žalumos — labai tiks įvairūs, gerai be vandens išsilaikantys, lapai, įvairių krūmų šakelės, papuoštos kaspinu ar atlasine juostele… Improvizuokite!

Jei norite, kad papuošimai dvelktų elegancija, tiesiog sumerkite švariai nuvalytas gėles į skaidraus stiklo vazas.
Etnografinėse vestuvėse virš jaunųjų galvų kabinamas šiaudinis „sodas” — derlingumo ir turtingumo, gyvenimo pilnatvės simbolis ir iš rūtų, mirtų ar buksmedžio (visžalių) augalų išpintos pirmosios jaunųjų vardų raidės. Puošiama dažniausiai ąžuolinėmis ar klevinėmis girliandomis ir lauko, ar darželių gėlėmis.

Jei pokylių salę puošite patys

Tada gėles reikia tinkamai paruošti. Gėlėms reikia padaryti pjūvius, pašalinti kuo daugiau lapų ir pamerkti į didesnį kiekį vandens. Taip palaikyti keletą valandų, o geriausiai — per naktį. Tik tokios gėlės tiks komponuoti.

Puošdami salę, neapkraukite jos nereikalingomis detalėmis ir puokštes statykite ten, kur jų reikia. Keletas puokščių ar kompozicijų turi puošti stalą, bet taip, kad netrukdytų bendrauti su priešais sėdinčiais žmonėmis. Po vieną puokštę pastatykite ant saldaus ir alaus stalų. Tikriausiai gėlės bus reikalingos ir prie įėjimo. Taip pat, gali būti, kad lauke yra staliukų, prie kurių bus prisėdama — padekoruokite ir juos. Žodžiu, minimaliai reikėtų dekoruoti visas patalpas, kuriose būriuosis svečiai. Nepamirškite ir žvakių! Jos suteiks nepaprasto jaukumo ir šilumos Jūsų šventei. Tik, kaip anksčiau minėta, jokiu būdu nepuoškite stalo dovanotomis gėlėmis, joms turi būti skirtas atskiras stalelis.

Tai Jūsų šventė, todėl tokią dieną tinka tai, kas gražu Jums. Svarbu, kad viskas derėtų tarpusavyje — dekoravimo elementai, vietos, kurioje vyks šventė, interjeras, indai, staltiesės, servetėlės.
Ir dar...

KAIP PUOŠTI SKIRTINGAS POBŪVIO VIETAS

Pokylio salę ar kavinę vestuvėms dekoruoti galite įvairiai. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į interjerą, stilių, vaišių stalo išdėstymą, bendrą vestuvių floristinį stilių.

Klasikinio stiliaus patalpoms labiau tiks gausesnės, „turtingiau“ atrodančios (bet nebūtinai didelės) puokštės.
Šiuolaikinio interjero kavinėms, patalpoms tiks lakoniškesnės, „minimalistinės” puokštės ar vienos rūšies gėlės, sumerktos į stiklo indus.
Didelėje patalpoje pradings mažos puokštės, todėl čia tiks didesnės kompozicijos. Jei lubos aukštos, ypač gražiai atrodys į aukštas vazas sumerktos gėlės ar padarytos kompozicijos. Didelę patalpą taip pat galima gėlėmis ar gėlių kompozicijomis „suskirstyti” į mažesnes — vaišių, saldaus stalo ar šokių patalpas.
Mažoje, kamerinėje patalpoje, aišku, ir puokštės turėtų būti mažesnės, subtilesnės.
Jei vestuvės vyksta lauko palapinėje — galima puošti įvairiomis girliandomis iš ąžuolo ar klevo lapų ir laukų gėlėmis. Jei palapinėje vykstančios vestuvės — prabangios, reikalingas atitinkamas dekoras.
Jei interjeras prabangus ir gausus įvairiomis detalėmis — stalą puošiančios puokštės ar kompozicijos taip pat turėtų būti prabangios.

„Gėlės — neatsiejama vestuvių šventės dalis. Tam, kad būtų sukurta harmoninga atmosfera, svarbu žinoti, kokiam žmogui ir kokiam tikslui tos gėlės bus skirtos. Todėl svarbu skirti pakankamai dėmesio žmogui, jo aplinkai, būti atidžiam net mažiausioms smulkmenoms. Gražios gėlės kelia nuotaiką ir sujungia šventės detales į vieną darnią visumą,“ — sako floristė Kristina.

Pateikiame jos salės puošimo nuotraukų galeriją.

Jei patiks ir reikės nuoširdaus patarimo ar paslaugų kreipkitės: kristina.kasikauskiene@gmail.com.

Tel. Nr. +370 698 14620

 
FOTO GALERIJA
Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (3)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.