Vestuvės.lt
Vestuvinė suknelė
2010 metų vestuvinių suknelių mados (2)

Vestuvinės mados pokyčiai nėra staigūs ir apima ilgesnius laiko tarpsnius. Tačiau mada vienaip ar kitaip daro įtaką. Šiais metais nuotakos tikrai turės iš ko rinktis. Naujasis dešimtmetis įžengė su daugybe naujų krypčių, bet išlaikė ir keletą krypčių iš ankstesniųjų metų bei tolimos praeities. Tai paprasti santūrūs įvaizdžiai, lengvai žaismingi asimetriški stiliai, kaspinų akcentai, trumpesni ilgiai, skirtingos spalvos, itin romantiška išvaizda ir netikėti galvos apdangalai.

Paprastumas
Šiais metais populiarus paprastas vestuvinis rūbas. Tai diktuoja ne tik ekonominė situacija, bet ir asmenybė. Nuotaka gali pirkti gan paprastą suknelę ir tada akcentuoti ją puikiu papuošalu, dažnai tik už nedidelę dalį tos sumos, kuri būtų paskirta ne tokiam kukliam vestuviniam rūbui. Jei norite būti tikrai „ant bangos“ pagalvokite apie paprastas tiesaus kirpimo sukneles ir 1960–ųjų įkvėptus stilius.
Atrodysite madingai ir stilingai, jei kuklią suknelę papuošite išraiškinga bižuterija. Ji turėtų atitikti vestuvinės suknelės stilių. Originaliai atrodysite dėvėdama floristinę bižuteriją — vėrinį iš gyvų gėlių, kuris atrodo labai trapiai ir šiuolaikiškai.

Asimetriški įvaizdžiai
Suknelės su vienu apnuogintu pečiu mada, kaip audra 2009 metais praošusi per Holivudo renginius, neabejotinai įsiliejo ir į vestuvines sukneles. Šis stilius puikiai tiks nuotakai, kuri nori išryškinti gražias rankų linijas. O jei nenorite, kad dėmesys kryptų į jūsų rankas, ieškokite suknelės, kuriai būdingi asimetriški apatinio drabužio kraštai. Kai kurie dizaineriai kuria vestuvines sukneles su asimetriškais raukiniais ar pasijoniais.

Kaspinai ir nėriniai
Šiemet dėmesio centre — raišteliai, kaspinai, nėriniai. Jie gali būti rišami, juosiami, segami ten, į ką norėtumėte atkreipti dėmesį, pvz., kaip šydas, talijos akcentas, korsaže, rankovėms, iškirptei papuošti ir, žinoma, sijone, pasijoniuose. Su šia itin moteriška ir romantiška mada puikiai dera skirtingos spalvos diržai ir įvairaus pločio kaspinai, juosiantys taliją. Karaliaus išryškintas liemuo, kuris pagražins bet kurią figūrą ir atskleis moteriškumą. Galima rinktis tiek korsetą, nes dviejų dalių suknelę galima pritaikyti įvairioms figūroms, tiek suknelę.
Kaspinu apjuosti pečiai dėmesį nukreips į pečius ir rankas, o kaspinas nugaroje — į nugarą.

Trumpesni ilgiai
Tradiciškai populiariausios yra ilgos vestuvinės suknelės, bet per 2010 metus kokteilių suknelių ilgis taip pat bus ne mažiau populiarus. Jis puikiai tiks nuotakai, kuri norės atidengti gracingas kojas ir seksualius batelius. Toks ilgis gali būti praktiškas nuotakai, ketinančiai tuoktis paplūdimyje ar sodyboje, tokia suknutė leis laisvai judėti. Dar geriausia būtų rinktis suknelę be šleifo ar šiek tiek prailgintą. Civilinei santuokai galima dėvėti kokteilinę suknelę ar kostiumėlį.

Romantiška vestuvinė suknelė
Švelnus, moteriškas įvaizdis visada madingas, bet 2010 metų pavasario–vasaros vestuvinių suknelių kolekcijose jis ne juokais įsigalėjo. Daugelyje suknelių panaudoti lengvi, grakštūs, tarsi plaukiantys audiniai, kaip šifonas, tiulo sluoksniai, o ypač madingi klostėti bei kelių pakopų stiliai. Vestuvinių suknelių dizainerė Monique Lhuillier, kuri garsėja savo moterišku stiliumi, siūlo keletą vestuvinių suknelių, kurias geriausia apibūdinti kaip gėlės žiedo sukneles. Galima rasti pasijonių, kurie atrodo kaip gėlių puokštė.

Spalva
Kadangi balta spalva yra pagrindinė vakarietiškų vestuvių spalva, daugelis nuotakų rodo iniciatyvą žengti iš už nubrėžtų rėmų ir pasirinkti kitą spalvą, kuri joms tinka ir patinka. Prognozuojami būsiantys populiariausi pasteliniai atspalviai — meliono, švelni geltona, rožinė ir purpurinė. Jei ieškote kažko mažiau išsiskiriančio, bus populiarūs rožiniai ir sidabro atspalviai. Tos pačios spalvos reikėtų rinktis gėles ir kitus aksesuarus.

Naujoviški galvos apdangalai
Galvos apdangalai buvo sukurti praplėsti įprasto šydo kultą. Jie gan įmantrūs, su architektūrinėmis kompozicijomis, plunksnomis, paukščio lizdo stiliaus šydai, primenantys kokteilines skrybėles iš praėjusių žavingų 1930–ųjų ir puoštos skrybėlaitės nuo saulės.

Parengė K. Dembinskaitė

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (2)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.