Vestuvės.lt
Vestuvinė suknelė
Vestuvinė suknelė pagal figūros tipą (3)

Kasdien gauname daugybę laiškų, kuriuose būsimos nuotakos klausia, kokią vestuvinę suknelę pasirinkti geriausia, pateikdamos tik ūgio ar svorio duomenis, kai net profesionalui iš tiesų sunku nuspręsti, koks gi modelis tiktų geriausiai. Štai keletas paprastų ir konkrečių patarimų, padėsiančių išsirinkti tinkamą suknelę.

Renkantis vestuvinę suknelę svarbu ne tik turėti gerą skonį, žinoti, ko nori, bet ir kritiškai įvertinti savo figūros ypatumus. Tinkamai pasirinktas nuotakos drabužis gali maskuoti ir koreguoti figūrą.

Modeliuotojai siūlo vadovautis keturiais figūros tipais

Atsistokite vonioje priešais didelį veidrodį be drabužių ir pabandykite nuspręsti, kokią geometrinę figūrą įžvelgiate? Trikampį? O gal apverstą trikampį? Stačiakampį? O gal figūra panaši į smėlio laikrodį?

Jei figūra panaši į trikampį, reikėtų išryškinti liemenį, todėl ypač tiktų drabužiai su pailgintu liemeniu ir didelėmis, atviromis iškirptėmis, atidengiančiomis krūtinę ir pečius, o rankovės turėtų būti plačios ar net pūstos. Stenkitės pasirinkti drabužį, kurio apačia neperkrauta, venkite sijonų su raukiniais ir kitokiais papuošimais.

Kai veidrodyje „matote“ apverstą trikampį, vertėtų rinktis suknelę, neišryškinančią pečių linijos. Iškirptė turėtų būti kuklesnė, neatidengianti pečių. Liemuo taip pat gali būti pailgintas, o sijonas gali būti sluoksniuotas, pūstas. Tokio tipo figūrai labiau tiks drabužis, kurios viršus vizualiai lengvesnis už apačią.

Stačiakampio tipo figūrai būdinga neryški liemens linija, kurią ir reikėtų „sukurti“ atitinkamu drabužiu. Tam reikėtų rinktis rūbą su paplatintomis pečių ir klubų linijomis. Rinkitės suknelę su puošniomis rankovėmis, didžiule, gilia iškirpte, raukiniais. Šiam figūros tipui netinka suknelės pailgintu liemeniu.

Smėlio laikrodžio figūra laikoma tobulu figūros tipu, bet proporcingumas turi būti išlaikytas. Būtinai išryškinkite liemenį, galite apnuoginti pečius, išryškinkite krūtinę gilia iškirpte, tik venkite ypatingų sluoksniavimų, geriau rinkitės lengvus krentančius audinius, kurie nepaslėps, o atskleis gražią Jūsų figūrą.

Patarimai lieknai ir stambiai figūrai

Itin lieknai moteriai tiks drapiruoti, saikingai klostuoti modeliai ir trumpesnis nuometas (jei nuspręsite jį segėti). Draperijos figūrai suteiks šiek tiek daugiau apimties. Klosčių žaismas subtiliai nuslėps kai kuriuos figūros trūkumus. Taliją dailiai papuoš siuvinėtas diržas.

Netinka labai tiesaus silueto suknelės, mat jos optiškai dar labiau lieknina. Jei krūtinė maža, nesirinkite suknelės siaurutėmis petnešėlėmis — ji ne puoš, o paprasčiausiai kabos.

O štai drabužis su „įstatytais petukais“ gali pernelyg išplatinti ir taip platokus lieknos moters pečius.

Per trumpa suknelė išryškins netiesias kojas ar didesnį tarpą tar jų.

Stambiai figūrai kuo puikiausiai tiks tiesesnio silueto suknelė, apačioje šiek tiek krintanti lengvomis audinio klostėmis. Jei krūtinė didelė, dailiau atrodys suknelė mažesne iškirpte. Rankas pridenkite vilkėdama trumpą švarkelį trijų ketvirčių rankovėmis, o ne šaliu.

Netinka pūstos, rauktos, putlias rankas apnuoginančios suknelės. Klostės, raukiniai, didelės tiulio ar šifono klostės optiškai dar labiau apsunkins vaizdą.

Tokiai figūrai netinka ir „keliais aukštais“ išdėlioti net ir gražiausio ar ploniausio audinio sluoksniai. Jie dar labiau optiškai praplečia horizontalias linijas, todėl klubai dar padidėja, o kojos atrodo nepatraukliai.

Stambiai figūrai netinka korsetai!

Apie vestuvinės suknelės spalvas

Nuotakos dažniausiai renkasi baltas sukneles, rečiau dramblio kaulo atspalvio ar šampano spalvos sukneles, bet vestuviniam drabužiui tinka visos spalvos, kurios, nuotakos nuomone, tinka ar tiesiog yra mėgstamiausios spalvos. Suknelei tiks ir šviesiai žydra ar alyvinė arba intensyvi raudona ar aukso spalva.

Vestuvės — Jūsų šventė, tad ir atrodyti turėtumėte taip, kaip norisi Jums! Tikimės, kad įsiklausę į modeliuotojų patarimus, pasirinksite rūbą, kuris atskleis Jūsų grožį ir nutylės trūkumus!

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (3)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.