Vestuvės.lt
Vestuvių idėjos
Balti balandžiai — puikus poros sąjungos simbolis (5)

Balandis yra visuotinis taikos simbolis. Skirtingose kultūrose šie nuostabūs paukščiai yra laikomi meilės, vaisingumo ir visapusiškos gerovės ženklu. Todėl jie gali įprasminti daugelį Jums svarbių progų, tokių kaip vestuvės, krikštynos, gimtadieniai, sužadėtuvės, įvairūs jubiliejai, šv. Valentino diena, mokslų baigimas, įvairūs įmonių renginiai ir kt.

Baltas balandis tradiciškai vaizduojamas ant vestuvinių indų, įvairių dekoracijų bei puošmenų ir paleidžiamas į dangų vestuvių šventės dieną. Šiais laikais balandžiai yra paleidžiami kaip nuotakos ir jaunojo palaiminimas, kuris per daugelį metų tapo beveik kiekvienos kultūros vestuvių tradicija. Iš kur kilo ši tradicija?

Balandžiai nuo seno simbolizuoja meilę, atsidavimą, ramybę ir gerovę, todėl jie yra puikus dviejų žmonių sąjungos simbolis.
Senovės Egipte balandis reiškė nekaltumą ir tyrumą, Kinijoje jis buvo laikomas taikos ir ilgo gyvenimo ženklu. Senovės Graikijoje ir Romoje jaunikis duodavo balandį nuotakai, taip išreikšdamas pažadą padėti, rūpintis ja ir šeima. Balandis buvo šventas deivių Afroditės ir Veneros paukštis, todėl jis ir tapo meilės simboliu. Biblijoje ši simbolika buvo tęsiama toliau. Balandis, dažniausiai minimas gyvūnas Biblijoje simbolizuoja meilę, ištikimybę ir atvirumą. Krikščionybėje šis paukštis simbolizuoja Šventąją Dvasią: Jėzaus krikšto metu Šventoji Dvasia balandžio pavidalu nusileido iš dangaus.
Nojus išleido iš arkos balandį, kad šis surastų sausos žemės lopinėlį. O balandis negalėjo rasti sausos vietos ir sugrįžo pas jį į arką, palaukęs dar septynias dienas, jis vėl išleido iš arkos balandį ir tada balandis sugrįžo pas jį snape nešinas alyvmedžio šakele, reiškiančia, kad kažkur yra žemė. Taigi nuo to laiko balandis su alyvmedžio šakele yra tapęs yra visuotiniu taikos simboliu.

Baltų balandžių paleidimas vestuvių dieną reiškia pasižadėjimą mylėti vienas kitą visą gyvenimą. Šie paukščiai poruojasi tik kartą gyvenime, todėl yra tikra meilės ir amžinos priesaikos mylėti bei būti kartu išraiška. Dėl šios priežasties jie ir įprasmina bei papuošia svarbiausią gyvenimo dieną.
Dažniausiai jaunavedžiai į dangų kartu paleidžia porelę baltų balandžių iš rankų arba tiesiai iš pinto krepšelio. Kildami aukštyn paukščiai praneš džiugią žinią apie naujai sukurtą šeimą ir Jūsų norus... Jų grožis staigiai kylant ir sukant ratus virš galvos yra iš tiesų kvapą gniaužiantis. Tuo pat metu kiti šventės dalyviai gali paleisti dar kelis ar keliolika balandžių sukurdami šventės iškilmingumo jausmą.

Paukščių paleidimas į dangų yra populiarus Amerikoje, Kanadoje ir Jungtinėje Karalystėje, o dabar ir Lietuvoje.

Balandžiai yra sportiniai (paštiniai). Jie turi instinktą ir sugebėjimą grįžti atgal namo po to, kai yra paleidžiami. Tačiau vien instinkto nepakanka, todėl balandžiai yra aktyviai treniruojami, kad rastų kelią namo po šventės.
Jūsų pageidavimu pristatome balandžius reikiamu laiku į nurodytą vietą (santuokos rūmus, bažnyčią ir kt.). Balandžius prieš šventę galite pasiimti patys. Užsisakant daugiau balandžių taikomos nuolaidos.

Pratęskite tūkstantmečius besitęsiančią tradiciją — apsilankykite mūsų svetainėje www.baltibalandziai.lt!

Telefonas užsakymams: 8 676 22040, elektroninis paštas: balandziai@gmail.com.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (5)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.