Vestuvės.lt
Vestuvių idėjos
Dovanėlės — padėka svečiams (3)

Kas kam dovanoja

Įprasta, kad vestuvių svečiai dovanas teikia jaunavedžiams, jaunieji — tėvams, o tėvai surengia ar padeda surengti pokylį... Tiesa, iki šiol mažesniuose Lietuvos miesteliuose ir kaimuose kaimynai užtveria kelius ir laukia gardžios išpirkos: vaikams mėtomų saldainių, suaugusiesiems kitokių gardumynų...

Vis dažniau išgirstame apie naujas žavias tradicijas — jaunavedžių dėmesio ir dėkingumo dovanėles susirinkusiems į vestuves...

Svetur

Kituose kraštuose ši tradicija gyvuoja jau seniai. Tarkim, Rusijoje nuo seno svečiai išlydimi įteikiant jiems į skarutę suvyniotų saldžių lauktuvių. Graikijoje jaunieji visiems dovanoja migdolų maišelių. Kituose Europos šalyse įteikiama ne tik simbolinių saldumynų maišelių, bet ir kitokių dovanėlių.

Pasikliaukite fantazija

Jūsų išradingumas, finansinės galimybės ir šeimos tradicijos padiktuos, kokią malonią staigmeną surengsite savo svečiams. Tai gali būti saldžios dovanėlės — mažutės spalvotos dėželės su rankų darbo šokoladiniais saldainiais ar imbiero cukruje gabalėliais viduje, originalūs rytietiški atvirukai, kuriuose surašytos išminties kupinos gyvenimo tiesos ar padėkos žodžiai, net miniatiūriniai žydinčių gėlių ar vieno gėlės žiedo vazonėliai, kvapnios uždengiamos žvakutės ar turto simbolis — dubenėlis ryžiams... Maži linksmi minkšti žaisliukai — irgi puiki jaunųjų dovana svečiams, kaip ir puodeliai su nuotakos bei jaunikio atvaizdais. Svarbiausia nuspręsti ką dovanoti, o paskui svarbu dailiai įvynioti ir nuoširdžiai įteikti.

Keli naudingi patarimai

Vienos poros dovanoja svečiams dovanėles, kitos — ne. Tai jūsų pasirinkimas. Net jei nuspręsite dovanoti — nepersistenkite. Dovanėlė turėtų būti simbolinė, daili, miela ir nebrangi. Kitaip svečius galite priversti jaustis nejaukiai.

Kaip ir kada dovanoti dovanas, galite nuspręsti ir patys suderinę tai su vestuvių planuotoja. O jei jos nesamdėte, tereikia apsvarstyti tinkamiausią būdą ir laiką patiems. Šventės pabaigoje visi būna pernelyg atsipalaidavę ir pavargę, kad deramai įvertintų jūsų parodytą dėmesio ženklą. O ir išskirtinio dėmesio simbolinėms dovanėlėms irgi nereikia, tad patogiausia jas padėti ant stalo šventės pradžioje, tarkim, ant kiekvieno svečio lėkštės arba prie stalo kortelės, kurioje nurodytas vardas, arba tiesiog ant sėdimos vietos.

Nepamirškite ranka užrašyti kelių nuoširdžių paprastų dėkingumo žodžių, pvz.:

„Ačiū, kad šiandien esate/švenčiate su mumis. Su meile, Laura ir Marius.“

Toliau pateikiame dovanėlių pavyzdžių.

FOTO GALERIJA
Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (3)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.