Vestuvės.lt
Vestuvių idėjos
Filmuojame vestuves: koks turėtų būti vestuvių filmas (13)

Vestuvės - vienas gražiausių ir ryškiausių prisiminimų gyvenime. Kaip tik todėl pakankamai dėmesio skirkite vestuvių operatoriaus paieškoms. Ieškokite, raskite, išsiaiškinkite ir įsitikinkite, ar jis duos jums tai, ko tikitės ir norite.

Tam, kad žinoti, ko norėti iš operatoriaus, turite žinoti, ko norite patys.

Tautiškai lietuviškai
Nuspręskite, kam juosta Jums reikalinga. Norite įamžinti viską taip, kaip buvo, ar norite turėti gražiai susuktą pasaką - filmą, kurį mielai žiūrės ne tik jūsų bičiuliai ir giminės, bet ir nauji pažįstami?

Pirmuoju atveju vargo neturėsite: bet koks draugas ar bičiulis su kamera ar profesionalu besiskelbiantis operatorius jums lengva ranka prifilmuos tris ar daugiau valandų autentiškų kadrų… Kaip čiukčios dainoj: "Ką matau, tą dainuoju". Tik nežinia ar tai, ką matys operatorius, bus svarbu Jums ir atitiks vestuvių atmosferą. Toks "filmas" brangus tik Jums (nes tik jį teturėsite) ir į narcizizmą linkusiems svečiams, kurie siurbsis į ekraną akimis, norėdami įžiūrėti antrame plane sušmėžuojančią savo fizionomiją.  Visi kiti, išreiškę neatsargų pageidavimą pažiūrėti filmą, netrukus praras susidomėjimą ir tik ir lauks, kada kadre kas nugrius, pakryps ar aptarinės visų moteriškių aprangą, makiažą ar elgesį.

Profesionalus meniškas filmas. Kas tai yra?

Stilius
Kokio stiliaus filmo norėtumėte? Ar norėtumėte lietuviškų vestuvių, romantiško pasaką primenančio filmo ar beprotiškai linksmo pasakojimo apie beprotiškai laimingą jūsų gyvenimo dieną? Tai turite iš anksto suderinti su operatoriumi.

Filmo trukmė
Profesionalai teigia, kad žmogus sugeba išlaikyti dėmesį į nufilmuotą siužetą ne daugiau 9 minučių. Jei nufilmuota prastai ir neįdomiai, dėmesys išsiblaško jau po 6 minučių. Taigi, kiekvienam loginiam filmo siužetui tikslinga skirti po 9 minutes. Paskaičiuokime, kiek vestuvėse yra loginių siužetų. Jaunikis atvyksta pas nuotaką. Kelionė į metrikacijos biurą (bažnyčią). Ceremonija. Išvyka į gamtą. Banketas. Visos vestuvės yra daugiau mažiau panašios, bet kartu ir skirtingos. Todėl loginių siužetų gali būti ir daugiau. Paskaičiavus matome, kad optimali tokio filmo trukmė - apie vieną valandą.

Vestuvių scenarijus
Kadangi visos vestuvės vyksta daugiau mažiau vienodai, profesionalus operatorius turi turėti galvoje jau išbaigto filmo vaizdą. Gerokai palengvinsite profesionalui darbą, jei jis tiksliai žinos vestuvių planą - kas, kur kaip vyks. Ką labiau norėtumėte akcentuoti - svečius, veiksmą, pobūvį ar laimingą jaunųjų porą?

Specialūs efektai ir filmo montažas
Ar norite pigių specialiųjų efektų, kuriuos mėgsta lietuviškieji filmuotojai? Dažniausiai jie  tik maskuoja operatoriaus neprofesionalumą - paprasčiau užfilmuoti atskirus momentus ir juos sujungti specefektais, nei sukurti vientisą siužetą. Pasidomėkite, per kiek laiko filmas bus sumontuotas. Kokia aparatūra ir programomis dirba. Tiesa, tai neturi didelės reikšmės - svarbiausia yra šio žmogaus akis ir vyksmo pajautimas, tačiau verta susirūpinti, jei jis atsikalbinėja ir nenori atskleisti savo "virtuvės" dalykų.
Dažni operatoriai "montuoja" filmą tiesiog kameroje - tas neigiamai įtakoja darbo kokybę ir rezultatą. Žinoma, jei norite tuoj pat kitą dieną turėti paruoštą vaizdajuostę, kurią žiūrėsite su dar nuo vestuvių įspūdžių neatvėsusia kompanija, tiks bet kas. Tačiau tik tam kartui. Geriausia, ką galite padaryti, bandykite tartis su operatoriumi, kad dalyvausite filmo montavime. Ne visiems tai patiks, tačiau juk tai žavu - būti savo vestuvių filmo prodiuseriu…

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (13)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.