Vestuvės.lt
Vestuvių idėjos
Nekaltybė prieš vestuves: mada ar būtinybė? (7)

Šiais laikais, kai vertybės kinta kone kasdien, sunku susigaudyti, kas tikra, o kas — tik vienadienė mada. Tarpusavio santykiuose, žmonių moralinėse normose tai ypač pastebima. Jau nieko nestebina faktas, kai santuoka įregistruojama tik tada, kai jų vaikučiai ūgteli... Todėl aptarsime vieną delikačią temą — nekaltybę. Ir ne bet kokią — priešvestuvinę.

Seniai praėjo tie „dorybės” laikai, kai senoliai tik „apsiuostydavo” likus kelioms dienoms iki vestuvių, o suguldavo pirmą naktį. Stebėtina jaunųjų kantrybė tais laikais ir senųjų griežtumas buvo. Šiandien nekaltybė prieš vestuves greičiau išimtis, o ne neginčijamas faktas. Ir visuomenė tuo nesipiktina.

Tiesą sakant, labai nustebčiau sužinojęs, jei būtų kitaip. Jei anksčiau žodis „vyras“ merginoms asocijuodavosi su brandžiu 30–ečiu, tai dabar, ko gero, reikštų tik tik universitetą baigusį jaunuolį, kuris gyvenimiškos patirties turi tikrai ne kažin kiek. Tačiau kitokios patirties… Kaip sakoma — vieni į universitetą eina studijuoti, kiti — studentauti. Tad tie, kurie rimtai mokslus kremta, ko gero, nelabai daug laisvo laiko turi ir yra gerokai mažiau lovos reikaluose patyrę. Bet tokių — mažuma. Visi kiti, nuo tėvelių ir mamyčių kontrolės sėkmingai išsivadavę, puola į bendrabučių laisvo gyvenimo verpetus. Ir po studentiškų metų „tos” patirties, kaip sakoma, nors vežimu vežk. Tačiau vyrai mėgsta linksmintis ir „linksmų” merginų kompanijos jiems mielos, bet, atėjus laikui įteisinti santykius, ieško doros žmonos. Štai čia ir iškyla problemėlė — kur tokią rasti?

Dabar brangiausias turtas — informacija. Kas žino, tas ir moka. Tad būtų galima teigti, kad susižinok apie būsimąją iki vestuvių, ir nereiks paskui gailėtis, kad paėmei į žmonas visoje apylinkėje pagarsėjusią linksmuolę. Tačiau visko apie žmogų sužinoti neįmanoma. Jei tik norės, sugebės apgaudinėti ir panosėje. Štai čia ir kyla nekaltybės, ištikimybės ir pagarbos tarpusavio santykiams būtinybė. Tiesiog gera žinoti, kad TAVO žmogus padorus ir kad toks BUVO. Nes labai jau sunku patikėti „atsivertimais” prieš pat vestuves, kai jaunuolis ar mergina staiga ima ir labai surimtėja. Anksčiau ar vėliau įprastas gyvenimo būdas vistiek ims traukti. O tada ir prasidės barniai šeimoje, pakvips skyrybomis.

Vasarą, kai kiekvieną savaitgalį matai iškylaujančius vestuvininkus, nori nenori pagalvoji apie tai, o kaipgi susiklostys tų dviejų jaunų žmonių likimas. Ar sugebės jie išlaviruoti, sugyventi, gerbti ir mylėti vienas kitą ne statistinius keturis metus, o visą likusį gyvenimą? Į šį klausimą gali atsakyti tik jie patys.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (7)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.