Vestuvės.lt
Vestuvių idėjos
Sukurkite dainą mylimam žmogui! (4)

Jeigu dainą pabandysite įsivaizduoti geometrinės figūros pavidalu, ji greičiausiai primins trikampį. Anot muzikos profesionalų, geras muzikinis kūrinys privalo turėti tris pagrindines ašis: viliojančią intrigą žodžiuose, malonią melodiją ir puikią garsinę struktūrą. Jeigu įgyvendinsite kiekvieną iš minėtų reikalavimų, jums turbūt pasiseks sukurti kažką, kas susilauks įnoringosios publikos dėmesio arba tiesiog maloniai nustebins mylimąjį.

Taigi kaip sukurti tobulą dainą? Štai keletas principų romantiškiausiems įsimylėjėliams:

1. Metodologiškai apdorokite emocijas.
Gražiausios meilės dainos turi vieną paslaptį ćjas paprastai įkvepia tikri jausmai, tačiau tiems, kurie nepasitiki savo emocijomis, specialistai siūlo keletą paprastų ir išbandytų hitų konstravimo principų, kurie sudaro specifinę dainų kūrimo techniką, vadinamąjį songcraft‘ą. Emocijos ir konstravimo struktūra tarpusavyje privalo sąveikauti. Jeigu jūsų daina bus be galo emocinga, tačiau sukurta neprofesionaliai, rizikuojate likti nesuprasti, ir atvirkščiai — jeigu kurdami pritaikysite visas strategines gudrybes, tačiau pamiršite emocinį veiksnį, klausytojų tokia daina paprasčiausiai nesudomins.

2. Pradėkite nuo pavadinimo.
Vienas iš dažniausiai užduodamų nepatyrusių autorių klausimų: nuo ko pradėti? Specialistai atsako vienareikšmiškai — pradėkite nuo pavadinimo. Tai — strateginis ir vienas svarbiausių jūsų sprendimų visame kūrybiniame procese. Geras pavadinimas nubrėžia konkrečios dainos ribas ir gaires. Jame slypi kūrinio esmė. Pasistenkite, kad pavadinimas ją atskleistų, tada klausytojas dainą įsimins ilgam.

3. Darykite brainstorming‘ą.
Rašydami dainos žodžius, stenkitės išlaisvinti vaizduotę. Nesusikurkite išankstinių nuostatų. Rašykite apie viską, negalvodami, gerai tai ar ne — frazes, kurios jums reikalingos, išsirinksite vėliau. Daugybė iš tų, kurios bus jūsų sąraše, išbrauksite, tačiau didelė tikimybė, jog taip „išgryninsite“ ir keletą išties vertingų frazių.

4. Naudokite asociacijų metodą.
Pabandysime pateikti pavyzdį. Tarkime, kad jūsų daina vadinasi „Mergaitė iš Kalifornijos“. Kurdami žodžius šiai dainai greičiausiai galvosite panašiai: mergaitė iš Kalifornijos — saulė, karštis — paplūdimys — smėlis — slenka — laikas ir t. t. Puikiai pravers ir opozicijų metodas, kuomet savo atrastoms asociacijoms pritaikysite jas atitinkančias priešybes.

5. „Gaudykite“ frazes.
„Skanuokite“ knygas, žurnalus, laikraščius — galbūt čia surasite reikalingų frazių dainos žodžiams, o jeigu pasiseks — netgi pavadinimui.

6. Klausinėkite.
Pavadinime slypi visa kūrinio esmė. Turėdami jį, pasistenkite išplėsti jame užšifruotą žinutę. Uždavinėkite klausimus, kurie jums kyla perskaičius pavadinimą. Atsakydami į juos, sukursite puikią istoriją. Norėdami sužinoti, ar klausytojas supras, apie ką dainuojama, pabandykite trumpam uždengti kelias eilutes — taip patikrinsite, ar vis dar galima suvokti kūrinio esmę.

7. Papasakokite apie save.
Skambant bet kuriai dainai, klausytojas paprastai įsivaizduoja tam tikrą apdainuojamos istorijos pasakotoją. Publika visada tikisi išgirsti jo nuomonę apie dainoje glūdinčią problemą — tai, kaip jis jaučiasi, kokia pabaiga jis tiki ir pan. Kuriant atsakymus į šiuos ir kitus klausimus, visada pravers asmeninė dainos autoriaus nuomonė.

8. Pamirškite rimą.
Rašydami tekstą dainai, pamirškite, jog kada nors mokėjote rimuoti. Rimas reikalingas nebent muzikinio teatro spektakliuose — visos kitos dainos puikiai išsiverčia ir be jo, todėl, jeigu neturite ypatingų eiliavimo gabumų, perniek nesikankinkite. Žinoma, jeigu šalia gilios prasmės ir nuostabios melodijos priderinsite tobulą rimą, bus puiku, tačiau tai pavyksta tik didelę patirtį įgijusiems atlikėjams. Antra vertus, kas pasakė, kad jūs — ne vienas iš jų?

9. Susikurkite dainai rėmus.
Norėdami sukonstruoti savo hitą, galite pasinaudoti savotiškais pradiniais rėmais — išsirinkite patinkančią garsios grupės dainą. Tada pabandykite sukurti naujus žodžius šios dainos melodijai. Kai tai padarysite, turėsite savotišką savo dainos pirmtaką — „dainą–vaiduoklį“, kurį vėliau bus galima modifikuoti.

10. Pasinaudokite žodžiuose slypinčia melodija.
Jeigu gerai pastudijuosite savo dainos žodžius, pamatysite, kad juose slypi tam tikra melodija. Ištarkite pirmąją dainos eilutę garsiai normaliu tonu. Vėliau pabandykite tai padaryti kiek kitaip — aukštus balsius tarkite aukščiau, žemus — dar žemiau. Sąmoningai akcentuodami kirčius, kiekvienoje frazėje atrasite tam tikrą ritmą. Visa tai skambės gana melodingai. Turėdami pirminės melodijos štrichus, galite pradėti tikrosios dainos melodijos tobulinimą.

Minėti patarimai ir jausmingasis Amūras jums greičiausiai padės sukurti išties nuostabią dainą — dovaną savo mylimiesiems. Kartais taip malonu pasistengti dėl tų, kurie jums iš tikrųjų brangūs.

Sėkmės!

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (4)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.